Polujemy na tanie LOT-y do Dubaju – optymalny czas, by polecieć tanio na Expo

Jeżeli planowaliśmy wycieczkę do Dubaju na Expo, to mamy optymalny czas, by właśnie teraz zapolować na najtańsze bilety, kolejna i może ostatnia okazja pojawi się zapewne jeszcze w marcu. Później konkurencja będzie mniejsza i ceny poszybują w górę. Dodatkowo mamy jeszcze na zachętę nowe tańsze wejściówki na samo Expo.

To już pewne loty do Dubaju zdrożeją po marcu

Wiemy już na 100%, iż LOT nie będzie kontynuował operacji do Dubaju po zakończeniu światowej wystawy Expo. Konsekwencje dla rynku lotów Warszawa Dubaj są łatwe do przewidzenia. Do tej pory mogliśmy swobodnie znajdować bilety za ceny w okolicach 1500 zł. A samo Emirates oferowało je bardzo często za kwoty w okolicach 2000 zł, dokładając periodycznie dodatkowe gratisy.

Brak konkurencji oznaczać będzie wzrost cen na Emirates/Fly Dubai pewnie rzędu 20-30%, a może nawet więcej. Takie przynajmniej były poziomy cen przed decyzją polskiego narodowego przewoźnika o uruchomieniu rejsów.

Z racji, iż konkurencja jest teraz szczególnie mocna mamy też właśnie optymalny czas, by kupić tanie bilety do Dubaju.

Najtańsze podróże LOT-em do Dubaju, gdy mamy mile Miles&More

LOT nie zawsze chce obniżać ceny komercyjnych biletów, musi jednak wypełnić rejsy, o co przy takiej konkurencji nie jest łatwo. Najprostszą metodą, by to zrobić jest oferowanie specjalnych stawek milowych, z których korzystają pasażerowie, członkowie programu Miles and More. Właśnie w tym momencie kumulują nam się dwie promocje tego typu.

W ostatni poniedziałek w kolejnej edycji “najmilszych poniedziałków” dostaliśmy opcje podróży do Dubaju za 15 000 mil plus dopłaty (niewiele ponad 200 zł). To naprawdę niezła propozycja, biorąc pod uwagę, iż często stawki za podróże europejskie są niewiele wyższe. Szacując rynkową wartość 15 000 mil na ok. 200-300 złotych, cały bilet dostajemy za kwotę nie wyższą od 500 zł. W tym, jednak przypadku musimy się spieszyć, dostępne są tylko terminy grudniowe.

Większy wybór mamy w miesięcznej promocji milowej Okazje Milowe, tutaj też jest Dubaj, w nieco wyższej stawce, bo 20 000 mil za klasę ekonomiczną. Za to mamy szereg innych zalet, długi termin podróży, aż do końca lutego i możliwość wyboru wyższych klas tj. premium i biznes. To również jest bardzo dobra opcja.

Kolejna okazja pojawi się w marcu, gdy LOT będzie wyprzedawał końcówki

Ostatnia okazja na polowanie na tanie bilety pojawi się prawdopodobnie w marcu, wtedy można się spodziewać zarówno super promocji cenowych, jak i powrotu milowy okazji. LOT będzie miał przed sobą duże wyzwanie jak sprzedać wyloty podczas ostatnich 10 dni marca, na które z kolei ciężko będzie przecież dobrać loty powrotne w odpowiedniej cenie.

Ratunkiem pozostaną agresywne promocje. Rozwiązaniem może być też sięgniecie, po specjalne dużo niższe ceny OW (one way), tak by pasażerowie mogli polecieć LOT-em i wrócić np Turkish Airlines bądź konkurencyjnym Fly Dubai. Poziomy musiałby być jednak naprawdę atrakcyjne rzędu 500-700 zł one-way. Podobnym rozwiązaniem mogą być taryfy “w  tą i z powrotem” dopuszczające kombinacje z Turkish Airlines, ale wymuszające podroż LOT-em bezpośrednim na odcinku Warszawa Dubaj. Także w tym przypadku cena brutto powinna być istotnie bliższa 1500 zł, niż 2000, które będzie oferowała konkrecja, chcąc docisnąć LOT, w ostatnim okresie jego dubajskich operacji.

Konkurencja obniżyła też ceny biletów z Katowic i Krakowa a dodatkowo mamy tańsze wejściówki na Expo

Warto jeszcze wspomnieć, iż wzmożona konkurencja na lotach do Dubaju obniżyła też ceny z Katowic i Krakowa, w grudniu  mamy możliwości kupienia biletów poniżej 1000 zł. Jeżeli zaś dysponujemy milami Miles and More, to warto poświeć czas i wybrać najbardziej pasujące daty w Locie, Dubaj to naprawdę ciekawa opcja by spalić mile. Jeżeli nie mamy takiej możliwości czekajmy do marca. Od końcówki grudnia linie będą chciały bowiem wycisnąć komercyjnych pasażerów,  czas nowego roku, a później ferii szkolnych może być na tym kierunku  czasem żniw.

Ostateczny moment polowania na tanie bilety do Dubaju przyjdzie więc wraz z zakończeniem operacji LOT-u na tym kierunku. Planowaniu wyprawy na Expo dodatkowo sprzyjać będą promocje na wejściówki na samą wystawę, organizatorzy dodali w ostatnim czasie dwa nowe typy tańszych biletów. Jeden ważny w tygodniu jest tańszy przeszło 50% od dotychczas najtańszej wejściówki i kosztuje 45 AED drugi umożliwia nieograniczoną liczbę wejść i jest ważny do 31 grudnia. Jego cena to 95 AED, czyli tyle ile do niedawna kosztowała wejściówka na 1 dzień. Z pewnością, czym bliżej końca wystawy Expo tego typu promocji przybędzie. Może pojawić się też szansa na tanie pakiety od Tour Operatorów, tym bardziej iż do rywalizacji na tym rynku na poważnie włączyło się Ecco Travel prawdziwy cenowy drapieżnik.

Ecco travel silniejsze w dynamicznym pakietowaniu Dubaj/Emiraty i mikro-grupy dadzą sukces