Lubelskie lotnisko powiększa parking. Do końca maja powstanie 89 nowych miejsc postojowych

Port Lotniczy Lublin rozbuduje parking od strony odlotów o 89 nowych miejsc postojowych. Prace zostaną wykonane przez Zakład Budowlano-Sprzętowy Jacek Krzysiak sp. z o.o. z Łęcznej, a gotowe miejsca będą dostępne dla pasażerów na początku czerwca, z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.

Zarząd Portu Lotniczego Lublin podpisał umowę z wykonawcą na rozbudowę parkingu przy terminalu od strony odlotów. Nowe miejsca będą czekały na pasażerów na początku czerwca, wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Inwestycja, która zostanie wykonana przez Zakład Budowlano-Sprzętowy Jacek Krzysiak sp. z o.o. z Łęcznej, pozwoli na zwiększenie bazy parkingowej o kolejne 89 miejsc w części “odloty”. Obecnie parking przy Porcie Lotniczym Lublin liczy 450 miejsc i jest podzielony na dwie części, po stronie odlotów i przylotów.

„Rozbudowa parkingu to odpowiedź na coraz większy ruch na lubelskim lotnisku. Za nami niezwykle udany rok 2022 z rekordowym w całej 10-letniej historii sierpniem oraz 330 tys. obsłużonych pasażerów w ciągu 12 miesięcy. W roku 2023 prognozujemy kolejny wzrost liczby podróżnych, zwłaszcza w okresie letnim. Dlatego wprowadzamy udogodnienia dla pasażerów” – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

W związku z rekordową ofertą na lato 2023 i większą liczbą kierunków niż w poprzednim roku, większy parking będzie konieczny, ponieważ dotychczasowy był zawsze zatłoczony w sezonie wakacyjnym. Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączą loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. W związku z ogromnym zainteresowaniem lotami do Turcji, od początku czerwca będzie można częściej, bo aż cztery razy w tygodniu polecieć do Antalyi. Lotnisko nie zapomina również o sprawdzonych sezonowych lotach do popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – do chorwackiego Splitu i Burgas nad Morzem Czarnym. Już funkcjonują loty do stolicy Lombardii, Mediolanu.

Exim Tours poleci z Lublina do Tunezji