Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna w nowej siedzibie

LROT zaprasza do nowej siedziby
Nowa siedziba LROT/fot. archiwum LROT

Przy Krakowskim Przedmieściu 6 w Lublinie w piątek 19 marca odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Wynajmowana przestrzeń na parterze budynku została zaadaptowana na Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej, natomiast pomieszczenia na pierwszym piętrze, na biura oraz sale konferencyjne.

W otwarciu udział wzięli Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa – wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Zdzisław Szwed – członek zarządu Województwa Lubelskiego, Rafał Szlachta – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Paweł Wójcik – prezes LROT, Dorota Lachowska – dyrektor biura LROT oraz członkowie Zarządu LROT.

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej zyskał nową, atrakcyjną aranżację dostosowaną do obsługi turystów również z niepełnosprawnościami.

Do dyspozycji odwiedzających nasz region przygotowane zostały specjalne funkcjonalności, np. zgodne
z systemem ogólnopolskim oznakowanie „i”, plafon informacyjny w witrynie, pozwalający na uzyskanie podstawowych informacji po zamknięciu Ośrodka, wypożyczalnię rowerów, bezpłatne Wi-Fi, komputer i tablet do samodzielnego wyszukiwania informacji, przechowalnię bagażu, gniazda do ładowania telefonów, audioprzewodniki, kącik dla najmłodszych, kartę turysty, sklep z pamiątkami i produktami regionalnymi. Została również zaplanowana przestrzeń ekspozycyjna przeznaczona na wystawy fotografii oraz wydarzenia promujące województwo lubelskie.

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna powstała w 2004 roku. W 2019 roku otrzymała odznakę honorową zarządu województwa lubelskiego „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” oraz w 2014 r. odznakę honorową Ministerstwa Sportu i Turystyki „Zasłużony dla turystyki”. Prowadzony przez LROT Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej jest jednym z najlepszych w Polsce w najwyższej kategorii czterech gwiazdek.

Biuro Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej zaprasza siedem dni w tygodniu od godziny 9.00 do 17.00 (październik – marzec) oraz 9.00 – 19.00 (kwiecień – wrzesień).