LROT upamiętni 175. rocznicę urodzin Bolesława Prusa

W 175. rocznicę urodzin Bolesława Prusa Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na wydarzenia poświęcone temu pisarzowi, który był związany z województwem lubelskim.

19 sierpnia (piątek) o godz. 11.00 w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy Krakowskim Przedmieściu 6 w Lublinie odbędzie się spotkanie, podczas którego graficznie upamiętnimy wyjątkowe miejsce – pojawiający się w „Lalce” warszawski sklep Minclów.

W rzeczywistości znajdował się on właśnie w obecnej lokalizacji lubelskiej informacji turystycznej. Podczas prezentacji Pana Marcina Fedorowicza, autora „Przewodnika po Lublinie Bolesława Prusa”, uczestnicy będą mogli poznać także wiele innych ciekawostek.

20 sierpnia (sobota) o godz. 11.00 organizatorzy zapraszają na spacer po Lublinie Bolesława Prusa z Marcinem Fedorowiczem. Miejscem rozpoczęcia jest Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy Krakowskim Przedmieściu 6.

Na spacer obowiązują zapisy – telefonicznie pod nr 81 532 44 12 lub osobiście w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej (Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście 6).

LROT ogłasza nabór na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2022”