Lotnisko we Wrocławiu – luty lepszy o 6,8 proc.

archiwum Lotniska we Wrocławiu

W lutym z usług Lotniska we Wrocławiu skorzystało ponad 189 tys. pasażerów, o 6,8 proc. więcej niż rok temu.

Na rejsach liniami niskokosztowymi odnotowano wzrost liczby pasażerów o 23,7 proc., zaś na rejsach do największych europejskich portów przesiadkowych – 14,8 proc. Z kolei na lotach czarterowych wzrost wyniósł 137,1 proc.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Kolejny miesiąc przynosi wzrosty, a to najlepszy dowód na to, że pokochaliśmy latanie. Dotyczy to nie tylko mieszkańców Dolnego Śląska, lecz także regionów ościennych. Jestem przekonany, że ta tendencja będzie się utrzymywała. Już pod koniec marca zacznie obowiązywać nowy rozkład lotów. Przewoźnicy oraz biura podróży zaproponują w nim wiele nowości. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Różnorodność jest nasza siłą.”

Do najpopularniejszych kierunków liniami niskokosztowymi należały: Teneryfa (średnie wypełnienie 95,4 proc.), Rzym (92,6 proc.) i Lizbona (91,1 proc.). Wszystkie wymienione połączenia realizują linie Ryanair.
Wśród tanich połączeń cały czas dużą popularnością cieszą się loty na Wyspy Brytyjskie. W lutym wypełnienia samolotów lecących do Dublina wyniosły średnio 94,8 proc., Liverpoolu – 92,6 proc., a East Midlands – 92,5 proc.
Nowy rozkład (zacznie obowiązywać 25 marca 2018 r.) przyniesie nowe możliwości taniego podróżowania. Linie Wizz Air ogłosiły, że latem 2018 polecą do Bari, Porto, Kutaisi, Bazylei Miluza i Göteborga. Ryanair uruchomi z kolei loty do Aten, Faro i Podgoricy.

Biznes na plusie
Wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych. W lutym do najpopularniejszych połączeń należał Frankfurt nad Manem (Lufthansa), Tel Awiw (PLL LOT) oraz Zurych (zimowa nowość debiutujących we Wrocławiu linii SWISS).
Od maja Air France zabierze pasażerów z Wrocławia na główne lotnisko w Paryżu im. Charles’a de Gaulle’a.

Dariusz Kuś dodał: „To będzie najważniejsza nowość tego roku. Skorzystamy z bogatej możliwości przesiadek na inne połączenia krajowe na głównym paryskim lotnisku, a także z opcji podróży kombinowanej, czyli na przykład pociągiem TGV do innych francuskich miast. Poza tym siatka Air France, obejmująca największe lotniska świata, pozwala korzystać z dużej liczby rejsów do Ameryki czy Azji.”

W nowym sezonie z wrocławskiego lotniska pasażerowie polecą również do Stuttgartu. Połączenie będzie realizowane cztery razy w tygodniu przez należące do grupy Lufthansa linie Eurowings. Z kolei z końcem marca przewoźnik zwiększy również częstotliwość rejsów do Düsseldorfu, dokąd poleci codziennie (oprócz soboty).

Czarterowe lato 2018 ruszy pod koniec marca. Nowościami będą Tivat, Ateny, Izmir i Djerba.