Lotnisko w Zielonej Górze – październik zadowalający

fot. archiwum Lotniska w Zielonej Górze

W październiku z usług portu lotniczego w Zielonej Górze-Babimoście skorzystało 1806 pasażerów. To nieco ponad 40 procent mniej niż we wrześniu, który cieszył się rekordową wakacyjną popularnością, ale też więcej niż w październiku ubiegłego roku. Na lubuskim lotnisku odnotowano też 210 operacji lotniczych.

Na trasach krajowych podróżowało 1610 osób. Zdecydowana większość z nich – bo aż 1594 ‬– wybrała połączenia regularne pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Pozostałe rejsy to loty General Aviation.

Zauważalny spadek liczby pasażerów nie jest zjawiskiem niepokojącym. Październik jest pierwszym miesiącem – po znacznie dłuższym niż w poprzednich latach – sezonie wakacyjnym.

W bieżącym okresie roku znacznie popularniejsze są wyjazdy biznesowe.

Właśnie z myślą o takich podróżach nowe połączenie z Zielonej Góry uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT. Już od 9 grudnia samoloty narodowego przewoźnika połączą stolicę województwa lubuskiego ze Lwowem. To wspólna inicjatywa Zarządu Województwa Lubuskiego oraz PLL LOT, która ma na celu między innymi zainteresowanie możliwościami regionu potencjalnych pracowników zza wschodniej granicy. Warto też dodać, że właśnie Lwów był wskazywany przez mieszkańców województwa lubuskiego jako najbardziej pożądany kierunek lotów z Zielonej Góry.

Lotnisko w Zielonej Górze-Babimoście – sierpień o 80 proc. lepszy