Lotnisko w Zielonej Górze-Babimoście – sierpień o 80 proc. lepszy

fot. archiwum lotniska w Zielonej Górze

W sierpniu z siatki połączeń lubuskiego lotniska skorzystało 4 363 tysiące pasażerów, czyli o ponad 80 proc. więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku i o ponad 20 proc. więcej niż w lipcu 2021 roku.

Ostatni raz lepszy wynik odnotowano w sierpniu 2019 roku.

Andrzej Klewiado, rzecznik prasowy PPL, powiedział: „Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania czarterami, bo sprzyja temu okres wakacyjny sierpniowe wyniki pozwalają przypuszczać, że trafiliśmy w oczekiwania klientów.

Z lotów krajowych skorzystało 1 863 pasażerów, a podróże zagraniczne wybrało 2 500 podróżnych.
W ruchu czarterowym lotnisko w Zielonej Górze obsłużyło w sumie 1 785 pasażerów, czyli o ponad pół tysiąca więcej niż w poprzednim miesiącu.

Zdecydowana większość pasażerów zielonogórskiego lotniska to podróżni, którzy wybrali połączenia regularne pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Liczba ta wyniosła w sierpniu 1 848 pasażerów, czyli o ponad 10 proc. więcej niż na początku sezonu wakacyjnego.

W sumie w całym sezonie letnim z usług lubuskiego portu skorzystało blisko 10 tys. pasażerów, czyli zaledwie o nieco ponad 20 proc. mniej niż w rekordowym dla lotnictwa 2019 roku. Przez cały okres wakacyjny z portu lotniczego dostępne były loty do Antalyi w Turcji realizowane przez Freebird Airlines oraz do chorwackiej Rijeki – obsługiwane przez PLL LOT.

Lotnisko Zielona Góra-Babimost – ponad 3,5 tys. pasażerów w lipcu