Lotnisko Zielona Góra-Babimost – ponad 3,5 tys. pasażerów w lipcu

fot. archiwum lotniska Zielona Góra Babimost

Lipiec był najlepszym miesiącem w całym 2021 roku pod względem liczby pasażerów na lotnisku w Zielonej Górze-Babimoście. W lipcu z usług portu skorzystało w sumie 3573 pasażerów. To prawie dwa razy więcej niż miesiąc wcześniej.

Jeśli wziąć pod uwagę tylko ruch zagraniczny, to liczba pasażerów wyniosła 1703, co oznacza dziesięciokrotny wzrost względem czerwca.

Andrzej Klewiado, rzecznik prasowy PPL, powiedział: „Dla lotniska w Zielonej Górze atrakcyjne kierunki wakacyjne na południe Europy okazały się strzałem w dziesiątkę. Wznowienie lotów czarterowych zachęca do podróży oraz przekłada się na lepsze wyniki portu.”

W lipcu lotnisko w Zielonej Górze-Babimoście obsłużyło 192 rejsy, co stanowi wzrost o ponad 27 proc. w porównaniu z czerwcem br.

Niebagatelny wpływ na lipcowe wyniki portu miały – poza połączeniami pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą realizowanymi przez PLL LOT – cieszące się popularnością loty czarterowe do Antalyi w Turcji realizowane przez Freebird Airlines oraz obsługiwane przez PLL LOT rejsy do chorwackiej Rijeki. Wciąż daleko nam do rekordowych wyników z 2019 roku, lecz stopniowo odrabiamy straty i wierzymy, że sezon wakacyjny będzie kolejnym krokiem w stronę powrotu do normalności.