Lotnisko w Rzeszowie – rekordowe półrocze

archiwum Lotniska w Rzeszowie

W I półroczu tego roku z usług rzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 350 tysięcy pasażerów, o prawie 10 proc. więcej niż w pierwszych sześciu miesiącach 2017 roku – to najlepsze pierwsze półrocze w historii podrzeszowskiego lotniska.

Rekordowy wynik to efekt uruchomienia nowych połączeń międzynarodowych m.in. do Nowego Jorku, Tel-Awiwu czy Aten, a także większej liczby lotów czarterowych. Rośnie także frekwencja na lotach z Rzeszowa do Warszawy. W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku na tej trasie podróżowało ponad 100 tysięcy pasażerów, czyli 15 procent więcej niż w 2017 roku.
Więcej osób poleciało także do Monachium na pokładach samolotów Lufthansy, które od maja zwiększyły liczbę rotacji do 11 tygodniowo.

Michał Tabisz, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, powiedział: „To rezultat zgodny z naszymi oczekiwaniami i potwierdzający, że nasze lotnisko jest najważniejszym portem regionalnym w Polsce wschodniej. Nowe kierunki regularne i sezonowe oraz większa ilość połączeń z portami przesiadkowymi w Warszawie i Monachium przełożyły się na istotny wzrost ruchu pasażerskiego. Jesteśmy dopiero u progu sezonu wakacyjnego, zatem w kolejnych miesiącach możemy spodziewać się jeszcze lepszych wyników.”