Lotnisko w Modlinie – w sierpniu padła bariera 300 tys. pasażerów

archiwum lotniska w Modlinie

W sierpniu z usług modlińskiego portu lotniczego skorzystało 303 133 pasażerów – tyle wynosi od sierpnia rekord liczby obsłużonych pasażerów w jednym miesiącu W stosunku do analogicznego miesiąca w 2018 r. jest to wzrost o 6,8 proc.

22 sierpnia odnotowany został jeszcze jeden rekord. Tego dnia obsłużonych zostało 11 310 pasażerów. Jest to najlepszy dzienny wynik przewozowy w historii Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

W sierpniu z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało niemal 23 tysiące pasażerów czarterowych, którzy mieli do dyspozycji 8 wakacyjnych destynacji, w tym tak popularne wśród Polaków kierunki jak Hammamet w Tunezji, Antalia w Turcji, czy Kefalonia i Kreta w Grecji.

Finalizowane są plany zwiększenia siatki połączeń czarterowych na lato 2020. Touroperatorzy rozpoczęli już przedsprzedaż przyszłorocznych wakacji z wylotem z Lotniska Warszawa/Modlin.

Leszek Chorzewski – p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, powiedział: „Liczby mówią same za siebie – z Lotniska Warszawa/Modlin chce korzystać coraz więcej pasażerów. Po ośmiu miesiącach 2019 roku jest ich już 2 183 598. To o ponad 109 tysięcy więcej niż w tym samym okresie, w ubiegłym roku i wzrost na poziomie 5,3 proc..”