Lotnisko w Modlinie – maj najlepszym miesiącem w historii

fot. archiwum Lotniska w Modlinie

W maju Lotnisko w Modlinie obsłużyło 307 081 pasażerów, o 105,4 proc. w stosunku do piątego miesiąca roku 2019. To również najlepszy miesiąc w historii lotniska.

W maju odnotowano 2 144 operacji lotniczych, o 110,0 proc. więcej niż w maju przed trzema laty.

Szczególnie wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z majem 2021 roku: 650,1 proc. obsłużonych pasażerów i 321,0 proc. operacji.

Maj 2022 roku okazał się najlepszym przewozowo miesiącem w blisko 10-letniej historii lotniska. Poprzedni rekord przewozów został ustanowiony w sierpniu 2019 roku, kiedy obsłużono 303 133 pasażerów.

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska tradycyjnie najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Bergamo, Rzym i Sztokholm.

Tomasz Szymczak, p. o. prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, powiedział: „Po raz pierwszy przekroczyliśmy przewozy z okresu sprzed pandemii. To dla nas niezwykła satysfakcja, że ruch pasażerski się w pełni odbudował już w maju tego roku. Spodziewamy się dobrych wyników w następnych miesiącach sezonu i kolejnych rekordów przewozów. Rozpoczęliśmy również jakże potrzebną przebudowę powierzchni handlowych i gastronomicznych w terminalu pasażerskim. Jest to pierwszy krok w kierunku poprawy jego funkcjonalności i polepszenia komfortu pasażerów.”

Rozbudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych

W maju 2022 rozpoczęła się kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w terminalu pasażerskim. Na parterze terminala w strefie zastrzeżonej (znajdującej się za kontrolą bezpieczeństwa) rozbudowane zostaną sklepy duty free i convenience. Rozbudowany zostanie także węzeł sanitarny.

Pasażerowie uzyskają jednocześnie dostęp do wcześniej dla nich niedostępnej powierzchni na antresoli terminala, gdzie powstanie nowa strefa restauracyjna wraz z palarnią. Przybędzie miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy.

W strefie ogólnodostępnej wkrótce otwarty zostanie nowy punkt gastronomiczny.

Kolejny nowy punkt gastronomiczny powstanie na terenie trawiastym, pomiędzy parkingiem a wejściem do terminala.

Lotnisko w Modlinie: wracamy do wyników sprzed pandemii