Lotnisko w Modlinie: wracamy do wyników sprzed pandemii

fot. archiwum Lotniska w Modlinie

W kwietniu Lotnisko w Modlinie obsłużyło 267 919 pasażerów, 97,1 proc. liczby z kwietnia rekordowego roku 2019.

W czwartym miesiącu tego roku odnotowano 1 948 operacji lotniczych, 101,5 proc. operacji startów i lądowań, w stosunku do analogicznego okresu roku 2019.

W porównaniu z kwietniem 2021 roku, wzrosty są bardzo wysokie: 1198,7 proc. obsłużonych pasażerów i 367,5 proc. operacji.
W stosunku do marca tego roku liczba pasażerów w kwietniu zwiększyła się o 26,7 proc., a operacji lotniczych o 8,8 proc..
W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Bergamo, Rzym i Paryż.

Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, powiedział: „Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego rozpoczęliśmy z bardzo dobrymi wynikami przewozowymi, które zbliżyły się do wyników ostatniego roku przedpandemicznego. Kolejne miesiące sezonu zapowiadają się wręcz rekordowo, ponieważ spodziewamy się przekroczenia wyników roku 2019. Gdyby nie trwająca w Ukrainie wojna, siatka lotniska byłaby bogatsza o 4 ukraińskie kierunki, a wyniki przewozowe byłyby jeszcze wyższe.”

Letni rozkład lotów

Do rozkładu lotów w sezonie Lato 2022 wróciły po przerwie dwa turystycznie kierunki, obsługiwane przez Ryanair: Piza i Trapani. Począwszy od maja siatka połączeń Lotniska zostanie wzbogacona o kolejne dwa nowe, międzynarodowe kierunki: Budapeszt i Kowno. Hitem tegorocznego sezonu może okazać się, wznawiane po kilkuletniej przerwie, połączenie krajowe do Szczecina-Goleniowa.
W sezonie Lato 2022 siatka połączeń lotniska obejmie łącznie 57 kierunków.

Lotnisko w Modlinie – pasażer nr 20 000 000