Lotnisko w Krakowie – sierpień lepszy o 50 proc.

Lotnisko w Krakowie/fot. archiwum lotniska w Krakowie

Lotnisko w Krakowie obsłużyło w sierpniu prawie 463 tys. pasażerów, o 50 proc. więcej niż w ósmym miesiącu 2020 roku.

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, powiedział: „Pierwszy dzień roku szkolnego to najlepszy czas na podsumowanie wakacji w Kraków Airport. Na krakowskim lotnisku ponownie słychać wiele języków z całego świata co pozwala cieszyć się, że odnowiony ruch pasażerski wpłynie pozytywnie na odbudowę potencjału turystycznego i gospodarczego Krakowa i Małopolski.

Wierzymy, że kolejne miesiące przyniosą dalszą, konsekwentną odbudowę siatki połączeń, choć wszyscy zdajemy sobie sprawę, ile jeszcze wyzwań przez nami. Do Kraków Airport powrócili w sierpniu tacy przewoźnicy jak: British Airways z połączeniem Kraków – Londyn Heathrow, a także Scandinavian Airlines do Kopenhagi. We wrześniu zapowiadany jest powrót połączenia Wizz Air do Kutaisi.

Już od 31 października Ryanair uruchomi zimowe połączenie z Krakowa do Ankony (rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu). Od 1 listopada trzy razy tygodniowo (poniedziałki, środy i piątki) Ryanair będzie latał do Budapesztu i dwa razy tygodniowo (poniedziałki i piątki) do Lille.

Od 31 października linia lotnicza Ryanair uruchomi również nowe połączenie do Newcastle.

Lotnisko w Krakowie – ponad 200 tys. pasażerów w czerwcu