Lotnisko w Krakowie – rekordowy listopad

archiuwm Lotniska w Krakowie

W listopadzie na krakowskim lotnisku obsłużono 311 204 pasażerów, o 12 proc. więcej niż rok temu. Jest to najlepszy w historii listopadowy wynik i trzynasty z rzędu rekordowy miesiąc.

W listopadzie odnotowano także 3 proc. wzrost w stosunku do listopada 2014, liczby operacji lotniczych – było ich w tym roku 2 635.
Na ten wynik zapracowały nowe połączenia – na Wyspy Kanaryjskie i do Izraela na któruych odnotowano ok. 7 tys. pasażerów.

Jan Pamuła, prezes Kraków Airport, powiedział: “Nowe kierunki okazały się strzałem w dziesiątkę. Loty na Teneryfę, Gran Canarię czy do Ejlatu to ciekawa oferta zwłaszcza w sezonie zimowym. Ryanair znakomicie wypełnił niszę zimowych połączeń do słonecznych, wypoczynkowych miejscowości.”

W listopadzie średnie obłożenie na rejsach rozkładowych wyniosło 83 proc. (średnio 125 osób na pokładzie każdego rejsu). Od początku roku w Krakow Airport obsłużono łącznie 3 915 345 pasażerów, o 10 proc. więcej, czyli ponad 366 tysięcy pasażerów niż w roku 2014.

Pamuła dodał: “Zbliżamy się do kolejnego kamienia milowego w rozwoju naszego lotniska. Lada dzień znajdziemy się w prestiżowej kategorii lotnisk obsługujących ponad 4 miliony pasażerów rocznie.”