Lotnisko w Krakowie – ponad 820 tys. pasażerów w sierpniu

archiwum lotniska w Krakowie

W sierpniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 823 402 pasażerów, o 32 proc. więcej niż w ósmym miesiącu 2018 roku.

Od początku 2019 roku lotnisko w Krakowei obsłużyło 5 416 467 pasażerów, o 977 tys. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, powiedział: „Koniec wakacji to czas podsumowań w branży lotniczej . Pasażerowie coraz częściej korzystają z bogatej siatki połączeń #PROSTOzKRAKOWA docierając do najdalszych zakątków świata. Podobnie jak w latach ubiegłych, dużym zainteresowaniem w wakacje cieszyły się słoneczne miejsca takie jak Włochy, Hiszpania, Grecja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Izrael. Pasażerowie chętnie wybierali także tegoroczną nowość oferowaną przez Ryanair i PLL LOT czyli Chorwację. Z Zadaru, pięknego miasta, pełnego zabytków turyści mieli okazję wyruszać w dalszą podróż po urokliwych zakątkach Dalmacji.”

We wrześniu w Krakowie zostaną zainaugurowane nowe połączenia Wizz Aie: 16 września do Keflaviku i Tel Awiwu, 17 września – do Birmingham i Eindhoven.