Lotnisko w Krakowie – pasażer nr 8 000 000 w 2019 roku

archiwum lotniska w Krakowie

14 grudnia krakowskie lotnisko obsłużyło 8-milionowego pasażera w tym roku, stając się pierwszym polskim portem regionalnym, który w ciągu roku zdołał przekroczyć tę granicę.

10- letni Staś, który mieszka na stałe w Miami i przyleciał do Krakowa Polskimi Liniami Lotniczymi LOT z Warszawy na święta do babci z mamą i siostrą. Na krakowskim lotnisku 8 milionowego pasażera powitali: Andrzej Adamczyk-Minister Infrastruktury, Piotr Ćwik -Wojewoda Małopolski oraz Radosław Włoszek-prezes Zarządu Kraków Airport.

Minister Adamczyk powiedział: „Polski rynek lotniczy bardzo dynamicznie się rozwija. Świadczą o tym znakomite wyniki portów lotniczych w całej Polsce. W związku z rosnącym rynkiem lotniczym w Polsce podjęliśmy decyzję o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dobra współpraca portów regionalnych i wielkiego hubu przesiadkowego zapewni dalszy dynamiczny rozwoju kraju”.

Radosław Włoszek dodał: „Jesteśmy w wyjątkowym momencie w historii lotnictwa, na całym świecie coraz więcej ludzi wybiera tę formę transportu. Także w Polsce branża lotnicza rozwija się w błyskawicznym tempie, przed Kraków Airport kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz realizacja zatwierdzonego na koniec 2018 r. Planu Generalnego.”

Wszystkich pasażerów przywitano okolicznościowym tortem, a na 8 milionowego pasażera czekały dodatkowo niespodzianki: voucher do legendarnej krakowskiej restauracji Wierzynek – partnera programu Kraków Airport Loyalty, tablet od Kraków Airport oraz voucher od PLL LOT.