Lotnisko w Gdańsku – październik lepszy o ponad 12 proc.

archiwum Lotniska Wałęsy w Gdańsku

Lotnisko w Gdańsku obsłużyło w październiku 352,8 tys. pasażerów, o 12,6 proc. więcej niż w dziesiątym miesiącu 2015 roku.

Od 1 stycznia z usług portu lotniczego skorzystało 3,4 mln podróżnych, o 6,7 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, powiedział: “29 października był ostatnim dniem sezonu letniego 2016 r. Podsumowanie tego miesiąca wzrostem na poziomie 12,6 proc., to naprawdę bardzo dobry wynik. Zawdzięczamy go w największej mierze rosnącej liczbie pasażerów na kierunkach krajowych do Warszawy i Krakowa oraz duńskiej Kopenhagi. Bardzo dużym zainteresowaniem wciąż cieszyły się w październiku ciepłe kierunki południowe, do Barcelony i Alicante. Przed nami już tylko dwa miesiące do zakończenia roku. Czy nowy sezon zimowy przyniesie tak wysokie wzrosty w porównaniu do zeszłorocznego, aby zapewnić nam rekordową liczbę 4 mln pasażerów? – Tego na dzień dzisiejszy nie wiemy, ale z coraz większą ekscytacją liczymy codziennie każdego obsługiwanego pasażera.”