Lotnisko w Gdańsku – 2016 to był rekordowy rok

archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

W 2016 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 4 010 864 pasażerów, o 8 proc. proc. więcej niż w 2015 roku. Po raz pierwszy w historii gdańskiego lotniska przekroczona została bariera 4 milionów klientów.

W grudniu ubiegłego roku z usług lotniska skorzystało obsłużono 296 122 pasażerów, o 17 proc. Więcej niż w ostatnim miesiącu 2015 roku.

Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, powiedział: „Po pierwszych trzech miesiącach minionego roku, byliśmy już pewni, że będzie on jeszcze lepszy niż poprzedni. Po kolejnych miesiącach założyliśmy, że obsłużymy liczbę pasażerów bliską 4 milionom. Przekroczenie jednak tego czteromilionowego progu było dla nas niewiadomą do ostatnich dni grudnia. Nie ukrywam, że tak doskonały wynik był dla nas niezwykle miłą niespodzianką.”

Najwięcej pasażerów skorzystało z połączeń linii Wizz Air – 1 772 840, Ryanair – 820 590, LOT – 250 268.
Do najpopularniejszych kierunków w 2016 roku należały połączenia do Londynu, Warszawy, Oslo, Sztokholmu, Monachium, Kopenhagi, Frankfurtu, Dortmund, Krakowa oraz Turku.

Prezes Kloskowski dodał: „Dzisiaj rynek przewozów lotniczych w naszym kraju jest już na tyle rozwinięty, abyśmy jako lotniska, częściej w swoich rankingach zwracali uwagę nie na same liczby obsłużonych pasażerów, ale także wyniki finansowe, które obrazują skalę naszej działalności związanej z obsługą tego ruchu.”