Lotnisko Chopina: u nas można zrobić testy po przylocie

fot. archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

Osoby przylatujące na Lotnisko Chopina w Warszawie z krajów Schengen i spoza strefy Schengen mogą już wykonać testy w kierunku COVID-19 w otwartym dziś nowym punkcie pobrań. Negatywny wynik testu zwolni z obowiązkowej kwarantanny.

Nowy punkt zorganizowany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA znajduje się w hali odbioru bagażu. Jest czynny 7 dni w tygodniu, w godzinach od 6:30 do ostatniego planowego przylotu (około godziny 24:00).

W nowym punkcie pobrań można wykonać test antygenowy (cena: 200 zł), którego wynik medyczny w formie papierowej (w języku angielskim) otrzymamy do 20 minut. Wynik w ciągu 2 godzin zostanie wpisany do systemu, dzięki czemu z pasażera zostanie ściągnięty wymóg kwarantanny.

Na Lotnisku Chopina w Warszawie można będzie wykonać test na koronawirusa jeszcze przed opuszczeniem terminala.

Przypomnijmy, ze od dzisiaj pasażerowie przylatujący do Polski ze strefy Schengen zwolnieni są z obowiązkowej kwarantanny, jeśli posiadają negatywny wynik testu w języku polskim lub angielskim, wykonany w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy i okażą jego wynik na żądanie funkcjonariusza Straży Granicznej.
Osoby przylatujące spoza strefy Schengen podlegają 10-dniowej kwarantannie, a skrócić ja może negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 wykonany po przylocie do Polski i wysłany do systemu informatycznego sanepidu w ciągu 48 godzin.

Osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki dopuszczonej przez UE będą zwolnione z kwarantanny.

Test zrobiony w 48 godzin po przylocie zwalnia z kwarantanny