Lotnisko Chopina – rekordowe wakacje

archiwum Lotniska Chopina

Na Lotnisku Chopina w sierpniu odprawiono ponad 1,2 mln osób To kolejny rekordowy miesiąc w historii warszawskiego portu. Liczba odprawionych pasażerów wzrosła w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku o 5,5 proc. W dwóch miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, Lotnisko Chopina obsłużyło ponad 2,4 mln. To rekord wakacyjny lotniska i liczba o 5,6 proc. od zeszłorocznej.

Dyrektor Lotniska Chopina Michał Kaczmarzyk, powiedział: „Szczyt sezonu letniego na Lotnisku Chopina kończymy kolejnym rekordowym wynikiem. W tym roku zakładamy przekroczenie przełomowej granicy 11 mln pasażerów odprawionych do końca grudnia. Dotychczasowy wynik nastraja optymistycznie.”

Od początku 2015 roku z usług Lotniska Chopina skorzystało ponad 7,5 mln pasażerów, czyli o 6,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 6,8 mln osób (+8,1 proc. r/r), a w ruchu krajowym 780,8 tys. (-3,3 proc. r/r). W ciągu ośmiu miesięcy 2015 roku liczba pasażerskich operacji lotniczych w ruchu lotniczym była na poziomie 84,5 tys. i wzrosła o 4,5 proc.