Lotnisko Chopina – prawie 600 tys. pasażerów w lutym

fot. D. Kłosiński

W lutym z usług Lotniska Chopina w Warszawie skorzystało 589 tys. pasażerów, o 241 proc. więcej niż w drugim miesiącu 2021 roku.

Wynik w lutym to 47 proc. ruchu z rekordowego lutego 2020.

Katarzyna Nowicka, rzecznik prasowy Lotniska Chopina, powiedziała: „Liczba pasażerów obsłużonych na Lotnisku Chopina od początku roku jest wyższa, niż wskazywały nasze prognozy. Oczywiście nadal zmagamy się z różnego rodzaju obostrzeniami, z niepokojem patrzymy na sytuację na Ukrainie i wpływ wojny na branżę lotniczą. Mamy jednak nadzieję, że ten rok okaże się dla nas łaskawszy od poprzednich oraz że dobre wyniki ze stycznia i lutego zwiastują, że najgorszy czas w branży mamy już za sobą.”

Zdecydowana większość pasażerów – prawie 70 proc. – podróżowała, korzystając z transportu przewoźników tradycyjnych. Podróże do krajów Schengen wybrało ponad 56,3 proc. osób, z czego prawie połowa to loty w obrębie Unii Europejskiej.

Najpopularniejszym przewoźnikiem operującym na Lotnisku Chopina pozostaje niezmiennie PLL LOT, który ma 52 proc. udziału w przewozach.

Na drugim miejscu znajduje się WIZZ Air z niespełna 20-procentowym udziałem, a na trzecim – Enter Air z udziałem 5 proc.

W pierwszej piątce najczęściej wybieranych kierunków rozkładowych ze względu na liczbę pasażerów znalazły się Londyn, Paryż, Dubaj i Kijów.

Jeśli chodzi o połączenia nierozkładowe,to najchętniej wybieranymi trasami w lutym były popularne destynacje wakacyjne takie, jak: Punta Cana, Hurghada, Cancun, Salalah oraz Fuerteventura.

Lotnisko Chopina – ponad 649 tys. pasażerów w styczniu