Lotnisko Chopina – ponad 1,2 mln pasażerów w maju

fot. archiwum Lotniska Chopina

W maju Lotnisko Chopina obsłużyło 1 253 329 pasażerów, o 32 proc. więcej niż w kwietniu. To jednocześnie 76 proc. pasażerów odnotowanych w maju 2019 roku.

Maj był pierwszym w 2022 roku miesiącem, w którym liczba pasażerów na warszawskim lotnisku przekroczyła milion.
Rekordowym dniem miesiąca był 29 maja – stołeczny port lotniczy obsłużył wtedy 49 438 osób. To wynik niższy zaledwie o 5 200 osób od wyniku z 29 maja 2019.

W maju odnotowano prawie 13 300 operacji lotniczych.

Od stycznia do końca maja tego roku z usług lotniska Chopina skorzystało 4 220 915 osób.

Stanisław Wojtera, prezes PPL, powiedział: „Ruch lotniczy wraca dużo szybciej niż przewidywały to prognozy organizacji linii lotniczych i lotnisk, czyli IATA i ACI. Już w te wakacje, w szczytowym momencie będziemy dobijać do wyników sprzed pandemii. A w przyszłym roku, jestem pewien, że ten wynik przebijemy, co pokazują trendy nie tylko w Warszawie, ale i całej Polsce. Polacy wracają do latania, Polacy chcą podróżować zarówno służbowo, jak i wakacyjnie, co nas oczywiście niezmiernie cieszy. Zapraszamy wszystkich do latania.

W maju najpopularniejszym przewoźnikiem na stołecznym lotnisku był PLL LOT, wyprzedzając Wizz Air oraz Lufthansę. Największą popularnością wśród kierunków regularnych cieszyły się Londyn, Paryż i Amsterdam.

Najpopularniejszym przewoźnikiem czarterowym na Lotnisku Chopina był Enter Air. W pierwszej trójce znalazły się też Smartwings oraz PLL LOT. Najbardziej oblegane kierunki to Antalya, Marsa Alam i Hurghada.

Lotnisko Chopina: ponad 43 tys. pasażerów w majówkę