Lotnisko Chopina – ponad 11 mln pasażerów

archiwum Lotniska Chopina

Warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło w 2015 roku już 11 111 111 pasażerów. To kolejny rekord tego portu lotniczego.

Do tej pory najlepszym wynikiem lotnisko mogło sie pochwalić w roku 2013, kiedy obsłużyło 10,6 mln pasażerów.
Pasażerką nr 11 111 111 została Barbara Borkała, która przyleciała do Warszawy z Wiednia samolotem Embraer195 Polskich Linii Lotniczych LOT. Powitała ją muzyczna parada, confetti i tort.
Lotnisko Chopina uhonorowało ja także kartą „Dobry Start” uprawniającą do rocznego wstępu dla dwóch osób do salonów Executive Lounge, LOT przekazał jej bilet lotniczy dla dwóch osób do wykorzystania na bezpośredni rejs do Tokio już w przyszłym roku.

Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina, powiedział: “To dla nas wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii warszawskie lotnisko przekracza poziom 11 milionów obsłużonych pasażerów. Dołączamy tym samym do grona największych i najważniejszych portów lotniczych w Europie Środkowej. Jesteśmy dumni, że nasza codzienna praca, a także bliska współpraca z naszymi partnerami – głównie z LOT-em – skutkuje stałym wzrostem ruchu i przynosi tak dobre efekty. Dziękuję wszystkim pasażerom, którzy korzystali z naszego portu w tym roku i przyczynili się do osiągnięcia tego rekordowego wyniku. Dziękuję również wszystkim pracownikom Lotniska Chopina za zaangażowanie i codzienne starania, aby obsługa pasażerów, bagażu i statków powietrznych zawsze stała na najwyższym poziomie.”

Marcin Celejewski, p.o. prezes zarządu LOT-u, dodał: “Nowa strefa odpraw, z której już korzystają nasi pasażerowie, to dopiero początek. Już za kilka dni rozwiniemy skrzydła i otworzymy kilkanaście nowych połączeń, w tym od 13 stycznia połączenie dalekiego zasięgu do Tokio. To sprawia, że mamy dla pasażerów podróżujących z Lotniska Chopina najbardziej rozbudowaną i spełniającą ich oczekiwania ofertę, pozostając niekwestionowanym liderem.
Gratuluję pani Barbarze i życzę wspaniałej podróży do Tokio na pokładzie Dreamlinera LOT-u. Lotnisku Chopina i nam samym życzę, aby w przyszły roku udało się nam wspólnie pobić kolejny rekord.”