Lotnisko Chopina – nowe połączenia w rozkładzie letnim

archiwum lotniska Chopina

W obowiązującym od ostatniej niedzieli nowym rozkładzie rejsów na Lotnisku Chopina, pojawiło się dziewięć nowych połączeń.

Siedem z nich wprowadził WizzAir, który od 29 marca lata do Dortmundu (cztery razy w tygodniu) i Larnaki (dwa razy w tygodniu), a od 30 marca także do Lizbony (dwa razy w tygodniu). Od 4 kwietnia samoloty WizzAir zaczną latać do Alicante i Katanii (jeden raz w tygodniu) oraz na Maltę (dwa razy w tygodniu). Od 25 czerwca WizzAir ruszają kursy do Stavanger (3 razy w tygodniu).

Z koeli od 1 czerwca nowe połączenie uruchamia czeska linia Smartwings, która raz w tygodniu będzie latać do Malagi.
3 lipca na Lotnisku Chopina zadebiutuje nowy przewoźnik Trasavia z lotami do Paryża (trzy razy w tygodniu).

Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina, powiedział: „Na razie przewoźnicy ogłosili dziewięć nowych połączeń, ale wiemy, że w planach są kolejne. Warto przypomnieć, że w minionym sezonie zimowym mieliśmy w Warszawie wyjątkowo bogatą siatkę połączeń obejmującą aż 87 destynacji, podczas gdy w kilku poprzednich latach w sezonach zimowych można było latać bezpośrednio do około 60 miast. Różnica między zimą a latem nie będzie więc zbyt duża, ale świadczy to tylko o stabilnym i zrównoważonym rozwoju oferty lotniska.”

Zgodnie z zapowiedzią, od 1 kwietnia znikają połączenia obsługiwany przez zlikwidowany Eurlot – Bydgoszcz, Lublin (zlikwidowane już w lutym) oraz Stuttgart. Loty do Kiszyniowa i Zagrzebia przejmuje LOT.

Z letniej siatki połączeń WizzAir’a znikają zimowe połączenia do: Grenoble, Turynu i Werony. Air Cairo zrezygnowało z utrzymywania połączeń rozkładowych do Hurghady i Szarm el Szejk, zaś linie Smartwings zrezygnowały z utrzymywania połączeń rozkładowych na Wyspy Kanaryjskie (lotniska Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, Teneryfa).