Lotnisko Chopina – nowa organizacja ruchu

archiwum Lotnisko Chopina

Od piątku 22 maja, na poziomie odlotów nitka 1 (najbliżej wejść do terminala) przeznaczona będzie wyłącznie dla taksówek, zaś nitki 2 i 3 – dla prywatnych samochodów osobowych. Przystanek komunikacji miejskiej zlokalizowany będzie na nitce 3, na wysokości strefy D (mniej więcej pośrodku terminala).

Na poziomie przylotów organizacja ruchu nie zmienia się: nitka 1 nadal przeznaczona jest tylko dla taksówek, nitka 2 dla samochodów z wypożyczalni i innych partnerów współpracujących z lotniskiem, nitka 3 przeznaczona jest dla samochodów prywatnych i autobusów komunikacji miejskiej, zaś nitka 4 jest ogólnodostępna. Zmienia się lokalizacja przystanku autobusowego, z którego odjeżdżać będą autobusy miejskie, znajduje się obecnie na wysokości zmodernizowanej części terminala. Przed nową halą przylotów uruchomiony zostanie również nowy postój dla sześciu taksówek.

Grzegorz Kowalczyk, inżynier ruchu Lotniska Chopina, powiedział: „Zmiany wychodzą naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Najpierw dokładnie przeanalizowaliśmy wykorzystanie infrastruktury przedterminalowej i sprawdziliśmy jak zachowują się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. A teraz dostosowujemy zasady ruchu do potrzeb, w taki sposób, aby pasażerowie czuli się jak najbardziej komfortowo i intuicyjnie mogli odnaleźć przystanki czy postoje taksówek.”