Lotnisko Chopina – marzec gorszy o 54 proc.

fot. archiwum Lotnisko Chopina w Warszawie

W marcu Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło 237 tys. pasażerów, o prawie o 54 proc. mniej niż w trzecim miesiącu 2020 roku, kiedy to odnotowano 513 tys. pasażerów.

Marzec był lepszy o ok. 20 proc. od stycznia i o 36 proc. od lutego tego roku.

Najpopularniejszym kierunkiem czarterowym była Dominikana – poleciało na nią ponad 19 tys. osób. Pierwszą trójkę uzupełniły: Egipt – prawie 13 tys. pasażerów, i Tanzania (Zanzibar) – ponad 7 tys.

Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina, powiedział: „Zauważyliśmy wyraźne zainteresowanie trasami turystycznymi, a segment czarterowy ma najwyższą dynamikę powrotu do poziomu sprzed pandemii. Wszystkie spośród 15 najpopularniejszych kierunków czarterowych cieszyły się w pierwszym kwartale tego roku stale rosnącym zainteresowaniem pasażerów.”

W ruchu regularnym obsłużono o prawie 54 proc. mniej pasażerów niż w marcu 2020 i o 82 proc. mniej niż w trzecim miesiącu 2019. Roku

W pierwszym kwartale 2021 liczba pasażerów spadła o 80 proc., w porównaniu do analogicznego okresu 2020 roku.
O 1 stycznia do 31 marca pasażerowie latający z lotniska Chopina, najchętniej latali do krajów strefy Schengen – 52,5 proc.

Jeśli chodzi i najpopularniejsze kierunki w rejsach regularnych, to na pierwszym miejscu znalazł się Frankfurt, który wyprzedza Dubaj, Mińsk i Amsterdam.

Lotnisko Chopina – luty gorszy o 86,2 proc.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center