Lotnisko Chopina – 8 nowych połączeń

archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

W nowym rozkładzie lotów, który obowiązuje od 25 marca, znalazło się 122 tras regularnych, w tym 8 nowych.

Od marca do lipca z Lotnisko Chopina samoloty będą latać Bordeaux (Wizz Air), Norymbergi, Kowna, Skopje, Hanoweru, Zaporoża, Singapuru i Dubrownika. Ostatnich siedem tras obsługiwać będzie LOT.

 Do Dubrownika na razie będzie można latać tylko sezonowo, jednak – o ile kierunek ten będzie zyskiwał popularność – połączenie to ma szansę zostać stałym elementem oferty.

Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina, powiedział: „Bardzo cieszymy się z połączenia do Singapuru, które doskonale wpisuje się w strategię rozwoju naszego lotniska. Dzięki dogodnym przesiadkom wciąż zwiększamy naszą wartość jako ważny węzeł komunikacyjny, łącznik między Wschodem a Zachodem.”

Z powodu zmian strategii rozwoju siatki połączeń kilku przewoźników jeszcze w sezonie zima 2017/18, kilku tras nie będzie także w sezonie lato 2018.

Wizz Air zrezygnował z lotów do Bristolu, Glasgow, Aberdeen oraz na lotnisko Paryż-Beauvais. Lotnisko rozmawia o tych kierunkach z innymi przewoźnikami.

Linie Norwegian zamykają połączenia z Madrytem, natomiast Eurowings z Dusseldorfem. Co nie zmienia faktu, że wciąż będzie możliwość podróżowania ze stołecznego portu bezpośrednio do Madrytu i Dusseldorfu. Swoje połączenia będzie dalej realizował i rozwijał, np. poprzez operowanie większymi samolotami, LOT.

Oferowanych będzie także 77 kierunków czarterowych, z czego 9 nowych: Djerba, Limnos, Gazipasa, Konstanca, Monastyr, Ohryda, Piza, Reus i Sewilla.

Hubert Wojciechowski dodał: „Nasz port konsekwentnie umacnia się na pozycji lidera w regionie. W okresie styczeń-luty liczba obsługiwanych pasażerów wzrosła o 15 proc., a udział pasażerów tranzytowych zbliża się do poziomu 30 proc.. Potwierdza to potrzebę budowy dużego portu przesiadkowego w tej części Europy.”