Lotnisko Chopina – 1,5 mln pasażerów w maju

archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

Z usług Lotniska Chopina w Warszawa skorzystało w maju 1,5 mln pasażerów, o 15,1 proc. więcej niż w maju 2017 roku.

To rekordowy maj w historii warszawskiego portu lotniczego.
Na ostatnie bardzo dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów warszawskiego portu uczestniczących w ruchu międzynarodowym. W ciągu pięciu pierwszych miesięcy 2018 roku było ich 5,6 mln (to więcej o 20,5 proc. niż w takim samym momencie roku ubiegłego). W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało blisko 663,5 tys. pasażerów.

Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina, powiedział: „Lotnisko Chopina ani na chwilę nie zwalnia tempa rozwoju. Nasz port konsekwentnie umacnia się na pozycji lidera w regionie. W okresie styczeń-maj odprawionych zostało 6,3 miliona podróżnych, czyli o blisko 15 procent więcej niż w roku 2017, a udział pasażerów tranzytowych zbliża się do poziomu 30 procent. Potwierdza to dynamicznie rosnący potencjał przesiadkowy regionu Europy Środkowo-Wschodniej.”

Ostatnie wyniki Lotniska Chopina wyraźnie wskazują na to, że dla stołecznego portu rekordowe będą także miesiące wakacyjne. Tym bardziej, że w sezonie lato 2018 do wyboru będzie 78 tras czarterowych, z czego 10 nowych: Konstanca w Rumunii, Dżerba-Dżardis i Monastyr w Tunezji, Gazipaşa w Turcji, Lemnos w Grecji, Ochryda w Macedonii, Piza we Włoszech, Reus oraz Sewilla-San Pablo w Hiszpanii, a także Tulon-Hyères we Francji.

W maju, w ruchu czarterowym, najwięcej pasażerów było do Grecji, Turcji, Hiszpanii, Egiptu i na Cypr, a wzrost rok do roku wyniósł 40 proc.