#LOTdoDomu – w 10 dni wróciło ponad 34 000 Polaków

LOT pomaga Polakom wrócić do Polski
Dreamliner w barwach PLL LOT/fot. archiwum PLL LOT

W ciagu dziesięciu dni operacji #LOTdoDomu na pokładach polskiego przewoźnika wróciło 34 267 pasażerów. Dzisiaj LOT zabiera Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców m.in. z Zanzibaru, Bangkoku, Chicago, Denpasar, Dublina, Londynu, Oslo, Paryża i Barcelony. Rejsy czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu będą kontynuowane do 11 kwietnia.

W ciągu dziesięciu dni operacji #LOTdoDomu, do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika powróciło już osób. Polski przewoźnik wykonał w sumie 252 rejsy, wykorzystując 44 maszyny typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800, Embraer i Bombardier Q400.

Dzisiaj rozpoczyna się jedenasty dzień operacji #LOTdoDomu – na dziś planowanych jest 13 rejsów z Zanzibaru, Bangkoku, Chicago, Denpasar, Dublina, Amsterdamu, Londynu, Oslo, Paryża i Barcelony.

W kolejnych dniach LOT zabierze pasażerów z Male na Malediwach, Kolombo, Genewy, Madrytu, Brukseli i Londynu (26.03), a także z Cancun, Varadero, Helsinek, Baku, Rijadu, Alicante i Algieru (27.03). Następnie LOT wykona rejsy czarterowe także z Sydney, Toronto, Manilii i Cebu na Filipinach.

Do 11 kwietnia realizowane będą tylko loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu, ponieważ LOT przedłuża zawieszenie lotów do 11 kwietnia.