LOT: zimą będzie więcej połączeń z Polski do USA dzięki współpracy z Jetblue Airways

Boeing 787 Dreamliner fot. PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o nawiązaniu współpracy codeshare z amerykańskim przewoźnikiem Jetblue Airways. Do tej pory linie współpracowały ze sobą na zasadach umowy interline. Rozszerzenie współpracy ma zapewnić stworzenie nowych połączeń lotniczych między Polską a USA, które będą dostępne już w sezonie zimowym 2023/2024.

Dzięki codeshare z JetBlue, pasażerowie będą mogli odbyć całą trasę na jednym bilecie, z jednolitą polityką bagażową i warunkami taryfowymi. Plan podróży jest tak skonstruowany, aby podróżni mogli dostać się do miejsc docelowych w USA, z uwzględnieniem optymalnego czasu na przesiadkę.

“Z radością ogłaszamy zawarcie umowy codeshare z JetBlue. To partnerstwo rozszerza ofertę podróży dla klientów Polskich Linii Lotniczych LOT między Polską a USA, korzystając z rozległej siatki połączeń JetBlue. Z drugiej strony, powitamy klientów naszego partnera na pokładzie LOT-u i kierunków w naszej siatce połączeń, zapewniając im dostęp zarówno do Polski, jak i miejsc w Europie Środkowo-Wschodniej” – mówi Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.

Partnerstwo obu przewoźników zapewni pasażerom z Polski połączenia do popularnych miejsc docelowych, takich jak między innymi: Boston, Orlando, Detroit, Las Vegas, Atlanta czy Waszyngton. Bilety na połączenia LOT-u i JetBlue w sezonie zimowym 2023/2024 będą dostępne w ciagu kilku najbliższych tygodni we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.