LOT zdobywa Budapeszt

archiwum Sebastian Fusnik/PLL LOT

Od 2 września Embraery 195 w barwach PLL LOT wystartują z Budapesztu do dwóch kolejnych miast w Europie – do Brukseli i Bukaresztu. W sumie obok Nowego Jorku, Chicago, Krakowa, Londynu City i Warszawy LOT oferuje aż 7 bezpośrednich międzynarodowych tras ze stolicy Węgier.

Od 2 września br. rejsy do Brukseli i Bukaresztu będą realizowane dwa razy dziennie, 12 razy w tygodniu nowoczesnymi Embraerami 195. Do obsługi połączeń LOT na stałe zbazuje w Budapeszcie jeden samolot tego typu.

Rejsy do stolicy Belgii będą realizowane od poniedziałku do soboty według rozkładu:

BUD-BRU 07:10-09:15
BRU-BUD 10:00-11:50

BUD-BRU 17:25-19:30
BRU-BUD 20:15-22:10

LOT poleci na trasie Budapeszt-Bukareszt dwa razy dziennie z wyjątkiem weekendów:

BUD-OTP 13:00-15:20 od poniedziałku do soboty
OTP-BUD 16:05-16:30 od poniedziałku do soboty

BUD-OTP 22:50-01:10(+1) od poniedziałku do piątku i w niedzielę
OTP-BUD 06:00-06:25 od poniedziałku do soboty

Rafał Milczarski, prezes LOT-u, powiedział: „Zgodnie z obietnicą, jaką złożyliśmy węgierskim pasażerom, rozwija swoje skrzydła w Budapeszcie i tak jak zapowiadaliśmy otwiera kolejne bezpośrednie połączenia do ważnych miast w Europie i na świecie. Po Londynie City pora na Brukselę i Bukareszt, dwa miasta, do których nie ma dziś bezpośredniego połączenia wykonywanego przez linię full service. Od dziś tylko LOT oferuje bez przesiadek aż trzy klasy podróży i przelot wygodnym Embaerem. Właśnie tego potrzebowali nasi pasażerowie. Wraz z nowymi połączeniami rozwijamy lotnisko w Budapeszcie pod kątem pasażerów tranzytowych. Dotyczy to między innymi pasażerów z Bukaresztu, którzy mogą polecieć z przesiadką na tym lotnisku między innymi do Londynu City czy Nowego Jorku i Chicago, a także do Brukseli. Oferta połączeń tranzytowych zdecydowanie podnosi atrakcyjność lotniska w Budapeszcie.”

Jost Lammers, prezes Budapest Airport, dodał: „Lotnisko Budapeszt z przyjemnością przyjmuje nowe połączenia oferowane przez LOT z Węgier. Rejsy do ważnych europejskich stolic są odpowiedzią na obecne zapotrzebowanie pasażerów i uzupełnieniem oferty połączeń z Budapesztu. Razem z uruchomionymi w ubiegłym roku połączeniami transatlantyckimi do Nowego Jorku, Chicago a także do Warszawy, Krakowa i London-City, LOT jest jednym z najlepiej rozwijających się przewoźników na naszym lotnisku.”

Nowe połączenia będą obsługiwane nowoczesnymi Embraerami 195, każdy z nich posiada 118 foteli w 3 klasach podróży: biznesowej, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Do obsługi nowych tras LOT na stałe zbazuje w Budapeszcie jeden egzemplarz tego typu.