LOT – więcej połączeń krajowych

fot. Sebastian Fuśnik/PLL LOT

Od sezonu zimowego pasażerowie PLL LOT będą mogli skorzystać z dodatkowych połączeń między stolicą Polski a Poznaniem, Lublinem i Rzeszowem.

Nowe rejsy miedzy Warszawą a Poznaniem będą realizowane codziennie za wyjątkiem sobót od 27 października br. według następującego rozkładu:

LO 3947 WAW-POZ 16:40-17:40 poniedziałek-piątek, niedziela
LO 3948 POZ-WAW 18:10-19:10 poniedziałek-piątek, niedziela

Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń w Polskich Liniach Lotniczych LOT, powiedział: „Oferta na trasie Warszawa – Poznań – Warszawa skierowana jest nie tylko dla biznesu, który bardzo ceni swój czas. Dajemy dogodną ofertę podróży dla wszystkich pasażerów, którzy z jednej strony chcą poznawać walory obu stolic – Wielkopolski i Polski, a z drugiej chcą skorzystać z możliwości dogodnej i szybkiej przesiadki na Lotnisku Chopina. Szósty rejs dziennie na tej trasie dopełnia ofertę dzisiejszych pięciu rejsów LOT-u w dni robocze. Dzięki temu umożliwiamy pasażerom znalezienie dogodnej oferty przesiadkowej na każde z połączeń które oferujemy z hubu w Warszawie.”

Rozwinięciu ulegnie również oferta LOT-u do Rzeszowa. Nowe rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu od 28 października br. według następującego rozkładu:

LO 3811 WAW-RZE 18:30-19:25 poniedziałek, środa, piątek
LO 3812 RZE-WAW 20:00-20:55 poniedziałek, środa, piątek

Ludera dodał: Nasza siatka połączeń układana jest tak, by każdy pasażer mógł znaleźć dogodne połączenie. Wypełnienie samolotów na trasie Warszawa – Rzeszów – Warszawa jest na tyle satysfakcjonujące, że postanowiliśmy poszerzyć ofertę dla pasażerów o dodatkowe rejsy wieczorne w wybrane dni tygodnia.”.

Dodatkowe połączenie zyska także Lublin. Nowe rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu od 27 października br. według następującego rozkładu:

LO 3969 WAW-LUZ 22:55-23:45 poniedziałek, wtorek, czwartek, niedziela
LO 3970 LUZ-WAW 06:00-06:55 poniedziałek, wtorek, środa, piątek

Ludera podkreślił: „Rozkład został skonstruowany w ten sposób, by umożliwić dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, zarówno na rejsy do Ameryki Północnej, do Europy Zachodniej i Środkowej oraz do portów krajowych. Z naszych obserwacji wynika, że dotychczas pasażerowie najchętniej przesiadali się na rejsy m.in. do Gdańska, Mediolanu i Brukseli. Dzięki drugiemu rejsowi dziennie w wybrane dni tygodnia zaoferujemy możliwość jeszcze bardziej dogodnej, nawet jednodniowej podróży do tych a także szeregu innych portów lotniczych w Polsce i w Europie Zachodniej.”

Połączenia krajowe realizowane są w przeważającej mierze odrzutowymi samolotami z rodziny Embraer oraz turbośmigłowymi Bombardierami Q400. Maszyny mogą zabrać na pokład od 78 do 118 pasażerów.