LOT połączył Warszawę ze Stuttgartem

archiwum PLL LOt

W czwartek Embraer LOT-u wykonał pierwszy bezpośredni rejs z Warszawy do Stuttgartu. Rejsy będą realizowane przez cały tydzień – od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie a w soboty i niedziele raz w ciągu dnia.

Nowe połączenie do Stuttgartu skierowane jest do szerokiej grupy klientów LOT-u, zarówno tych podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych.

Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji LOT, powiedzial: „Stuttgart jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Niemczech. To tu swoje siedziby mają wielkie koncerny takie jak Bosch, Daimler Chrysler czy Schwarz-Gruppe. Z drugiej strony nowe połączenie z pewnością docenią także osoby podróżujące do Stuttgartu i okolic na wakacje, do rodziny czy znajomych.”

Walter Schoefer, prezes Stuttgart Airport, dodał: “Cieszymy się, że LOT rozpoczął dziś rejsy na nowej trasie ze Stuttgartu do Warszawy. W ten sposób Stuttgart zystał połączenie ważnym węzłem przesiadkowym, oferującym dalsze połączenia do dziesiątków miejsc na całym świecie, zarówno biznesowych jak i turystycznych.”

Rejsy między Warszawą a Stuttgartem będą wykonywane od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. W soboty, Embraery LOT-u zabiorą pasażerów porannym rejsem z Warszawy, natomiast w niedzielę samoloty LOT-u wystartują do Stuttgartu wieczorem. WAW – STR LO 371 08:00 – 09:50 STR – WAW LO 372 10:30 – 12:25 WAW – STR LO 373 17:05 – 18:55 STR – WAW LO 374 19:35 – 21:30

Adrian Kubicki ocenił: „Naszym największym atutem jest bogata siatka połączeń oraz najwygodniejszy port przesiadkowy w tej części kontynentu. Jesteśmy naprawdę jednym z nielicznych przewoźników w Europie, który jest w stanie zaoferować, a co najważniejsze, wykonać połączenia transferowe z czasem przesiadki, który wynosii mniej godzinę.”

Wszystkie połączenia LOT-u do Stuttgartu są wykonywane przez nowoczesne Embraery w konfirugracji 3 klas podróży. Polskie Linie Lotnicze LOT to jedyny przewoźnik w Europie, który na wszystkich połączeniach międzynarodowych oferuje klasę ekonomiczną, ekonomiczną premium oraz klasę biznes.