LOT połączył Warszawę z Newark

archiwum PLL LOT

Polski przewoźnik zainaugurował bezpośrednie połączenia do drugiego największego portu Nowego Yorku – do Newark. To już drugie, po Los Angeles, uruchomione w tym miesiącu połączenie dalekodystansowe LOT-u do Ameryki Północnej. Rejsy z Warszawy będą obsługiwane najpierw 4, potem 5 razy w tygodniu.

Rejsy z Warszawy do Newark będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Samoloty wystartują z Lotniska Chopina o 11:35 rano i wylądują na Newark Liberty International Airport o 15:20 czasu lokalnego. Powrót planowany jest o 17:05, co pozwoli pasażerom znaleźć się w Warszawie o 07:50 następnego dnia. Połączenia będą wykonywane z częstotliwością 4 razy w tygodniu. Od sierpnia zostanie dodany także piąty rejs we wtorki.

Newark to dla LOT-u już piąty obsługiwany port w Ameryce Północnej i jednocześnie drugi kierunek połączeń dalekodystansowych do USA, które LOT uruchomił w tym miesiącu.

Rafał Milczarski, prezes LOT-u, powiedział: „Obserwujemy ogromny, niewykorzystany dotąd potencjał ruchu pasażerskiego z Polski do Newark. Miasto jest piątym najchętniej wybieranym kierunkiem dalekodystansowych podróży Polaków, zaraz po JFK, Pekinie, Toronto i Chicago. Rocznie na tej trasie z całej Polski podróżuje ok. 70 tysięcy pasażerów! Dane te wyraźnie potwierdzają niemal konieczność by Newark ponownie pojawił się na mapie połączeń narodowego przewoźnika.
Połączenie to daje szansę na szybką i wygodną podróż do rodzinnych stron nie tylko podróżującym z Newark Polakom, ale także pasażerom innych narodowości, którzy przekonali się już o konkurencyjności hub-u przesiadkowego LOT-u w Europie Środkowo-Wschodniej. Liczymy na duże zainteresowanie ofertą wśród pasażerów z Ukrainy, Węgier, Rumunii czy Białorusi, a także Izraela, którzy często podróżują w obu kierunkach na tej trasie.”