LOT połączył Warszawę z Lublinem

Krzysztof Moczulski

Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały dziś najnowsze połączenie krajowe. Rejsy między Warszawą i Lublinem odbywają się pięć razy w tygodniu.

Samolot o numerach SP-EQF wystartował w pierwszy rejs z Warszawy do Lublina o godz. 13:40, a wylądował o 14:20. Rejs powrotny z Lublina zaplanowany jest ok. godz. 15:15, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 16:00.

Rejsy odbywają się pięć razy w tygodniu.

Pasażerowie mają do wyboru loty w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Do obsługi rejsów LOT przeznaczył turbośmigłowy samolot Bombardier Q400, na pokładzie którego znajduje się 78 foteli dla pasażerów.

Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT, powiedział: „Mamy nadzieję, że nasza najnowsza propozycja przypadnie do gustu pasażerom. Na pokładzie naszych samolotów umożliwiamy im najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą-Lublinem, co jest warte podkreślenia szczególnie teraz, w trakcie dużych inwestycji infrastrukturalnych między tymi miastami, które wydłużają czas przejazdu pociągiem czy samochodem.”

Połączenie Warszawa-Lublin to 10. połączenie krajowe w siatce LOT-u.

Oprócz niego LOT oferuje swoim pasażerom możliwość podróżowania z Warszawy: do Gdańska, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Zielonej Góry, Poznania i Szczecina oraz z Krakowa do Gdańska.