LOT połączył Warszawę z Los Angeles

archiwum PLL LOT

LOT uruchomił bezpośrednie połączenie między Warszawą a Los Angeles. Boeing 787-8 Dreamliner wystartował wczoraj z Lotniska Chopina w ponad 12-godzinny rejs, który przebiegał między innymi nad Skandynawią, Islandią, Grenlandią i Kanadą.

Połączenie do Los Angeles jest czwartym kierunkiem LOT-u do Ameryki Północnej i pierwszym w historii rejsowym połączeniem na Zachodnie Wybrzeże USA.
Dreamlinery LOT-u będą wykonywały rejsy do Los Angeles w każdy poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę. Połączenie z Warszawy do Kalifornii jest najdłuższym rozkładowym połączeniem w ofercie polskiego przewoźnika. Samoloty LOT-u będą pokonywały w każdą stronę około 10 tysięcy kilometrów. Podróż potrwa około 12,5 godzin i jest to najkrótsza podróż z regionu Europy Środkowo-Wschodniej na Zachodnie Wybrzeże USA.

Rafał Milczarski, prezes LOT-u, powiedział: „Pasażerowie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej potrzebują wygodnej oferty bezpośrednich połączeń na Zachodnie Wybrzeże USA, które staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych czy biznesowych podróży. Tylko w ubiegłym roku Kalifornię tylko latem odwiedziło ponad pół miliona osób z naszego regionu! LOT jest pierwszą linią w regionie, która odpowiada na ten potencjał i który sprawi, że liczba podróżujących na tej trasie na pewno znacząco wzrośnie. To w zasadzie bezkonkurencyjna oferta i to działająca w obie strony. Co roku obserwujemy rosnącą liczbę Amerykanów, którzy zarówno turystycznie jaki i biznesowo interesują się regionem Europy Środkowo-Wschodniej, który jest dziś najszybciej rozwijającym się regionem Europy. LOT stwarza im dziś warunki do dalszego rozwoju tych relacji.”

Los Angeles jest siódmym połączeniem dalekiego zasiegu w siatce LOT-u, w tym czwartym kierunkiem w Ameryce Północnej. Ogłoszenie rejsów na zachodnie wybrzeże USA to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT. Kolejnym nowym połączeniem do Ameryki Północnej będzie połączenie do Newark, które ruszy już 28 kwietnia. Na początku sierpnia LOT uruchomii z kolei bezpośrednie połączenie między Krakowem a Chicago.