LOT połączył Warszawę z Kaliningradem

archiwum PLL LOT

Pierwszy Bombardier Q400 LOT-u zainaugurował dziś bezpośrednie połączenie między Warszawą a Kaliningradem. Rejsy na tej trasie będą wykonywane 6 razy w tygodniu.

W poniedziałki, wtorki i czwartki samoloty wystartują z Warszawy według następującego rozkładu:

LO 697 WAW KGD 11:05 – 12:10

LO 698 KGD WAW 12:40 – 13:45

Ponadto, w środy, piątki i niedziele rejsy będą odbywały się według następującego rozkładu:

LO 699 WAW KGD 16:25 – 17:30

LO 700 KGD WAW 18:00 – 19:05

Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT, powiedział: „Obwód Kaliningradzki jest ostatnim regionem sąsiadującym z Polską, do którego rozpoczynamy regularne rejsy. Tym samym obsługujemy już wszystkie kluczowe rynki w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki nowemu połączeniu, pasażerowie z Polski w zaledwie godzinę znajdą się w malowniczym Kaliningradzie, który jest świetną propozycją na weekendowy wyjazd czy dłuższy odpoczynek. Z drugiej strony, z połączenia z Kaliningradu do Warszawy chętnie skorzystają pasażerowie podróżujący do pozostałych miast w Polsce takich jak Kraków, Poznań czy Wrocław ale również przesiadający się na połączenia do Europy Zachodniej – do Amsterdamu, Paryża, Londynu, Genewy czy Mediolanu, a także na połączenia wschodnioeuropejskie, takie jak Lwów, Kijów i Odessa.”

Połączenie do Kaliningradu zostało wyłonione w ramach programu Route Exchange, który pomaga ocenić potencjał nowych tras oraz ułatwia lotniskom i liniom lotniczym nawiązanie owocnej współpracy.