LOT połączył Warszawę z Göteborgiem

archiwum PLL LOT

Od dziś rejsy na tej trasie będą wykonywane sześć razy w tygodniu. Jest to już 40. połączenie uruchomione przez LOT od początku 2016 roku.

Rejsy do Göteborga są wykonywane przez LOT wspólnie z Nordiką, czyli estońskim narodowym przewoźnikiem, z którym polska linia współpracuje od listopada 2015 roku. Do Göteborga rejsy odbywają się sześć razy w tygodniu na pokładach samolotów Bombardier CRJ900, a pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy: biznes, premium i ekonomiczną.

Loty z Göteborga do Warszawy odbywają się codziennie z wyjątkiem niedziel według następującego rozkładu:

LO 496 GOT WAW 08:00 – 09:40

Rejsy z Warszawy do Göteborga będą wykonywane przez cały tydzień z wyłączeniem sobót w godzinach:

LO 495 WAW GOT 19:50 – 21:30

Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej, powiedział: „Szwecja jest dziś najszybciej rozwijającą się gospodarką spośród wszystkich krajów skandynawskich. Analizy rynkowe wyraźnie pokazują, że w ciągu  ostatnich lat znacznie wzrósł potencjał ruchu pasażerskiego z i do tego kraju. Od dzisiaj LOT zapewni Göteborgowi najlepszą ofertę połączeń do Europy Środkowo-Wschodniej, czyniąc Warszawę węzłem przesiadkowym dla pasażerów pragnących wybrać się z zachodniej części Szwecji do  Lublany, Belgradu, Zagrzebia, Pragi, Budapesztu a także np. na Ukrainę i do Rumunii.
Göteborg to kolejny kierunek LOT-u, który otwieramy dzięki unikalnej synergii płynącej z naszej współpracy z przewoźnikiem z Estonii. Ten sam samolot, który będzie latał z Tallina do Göteborga obsłuży również połączenie do Warszawy. To z kolei przekłada się na niskie koszty operacyjne, a więc możliwość zaoferowania naszym pasażerom atrakcyjnych cen biletów.”