LOT połączył Warszawę z Dubajem

fot. archiwum PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT w niedzielę 26 września zainaugurowały bezpośrednie połączenie z Warszawy do Dubaju. Loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu – w niedziele, poniedziałki i czwartki. Rejsy obsługiwane będą samolotami Boeing 737.

Pierwszy samolot na trasie Warszawa – Dubaj (WAW -DXB) wystartował z Portu Lotniczego Chopina w niedzielę 26 września o godz. 7:40. Nowe bezpośrednie połączenie LOT-u to doskonała okazja dla przedsiębiorców do nawiązania nowych kontaktów gospodarczych, podczas tegorocznej Wystawy EXPO 2020, która rozpoczyna się 1 października i potrwa do 31 marca 2022 r.

Krzysztof Moczulski, Rzecznik Prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT, powiedział: „Oprócz potencjału biznesowego, jest to znakomite połączenie dla osób szukających zimą słońca i jestem przekonany, że będzie bardzo popularne wśród naszych turystów. Zachęcam podczas wizyty w Dubaju do odwiedzenia wystawy EXPO, a na niej polskiego pawilonu, Podczas lotu, oprócz e-prasy, proponujemy naszym Pasażerom system rozrywki pokładowej „LOT Entertainment”, dzięki któremu podróż upłynie pod znakiem świetnych filmów i seriali.

Rejsy do Dubaju będą realizowane trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, czwartki i niedziele samolotami Boeing 737 MAX oraz Boeing 737 – 800. Lot do największego miasta w ZEA potrwa ok 6 godzin.

Uruchomione połączenie między Warszawą a Dubajem będzie dostępne do końca marca 2022.

LOT – więcej rozrywki na pokładach samolotów