LOT połączył Warszawę z Dehli

fot. Jacek Bonczek/PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w środę nowe połączenie dalekodystansowe z Lotniska Chopina w Warszawie do stolicy Indii. Od tej pory LOT będzie wykonywał połączenia na tej trasie pięć razy w tygodniu.

W pierwszym rejsie między Warszawą a Delhi Boeing 787-9 Dreamliner LOT-u (SP-LSA) pokonał 5271 km w niespełna 7 godzin. Połączenie będzie obsługiwane Dreamlinerami w wersji 787-8 i 787-9 pięć razy w tygodniu według następującego rozkładu:

LO71 WAW-DEL 22:45-09:15+1
wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele

LO72 DEL-WAW 11:15-15:45
poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele

Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, powiedział: „Indie są już szóstym uruchomionym przez LOT połączeniem azjatyckim i jednym z najciekawszych kierunków w naszej siatce w tym roku. Dzięki bezpośrednim rejsom z Warszawy z pewnością wielu Polaków zdecyduje się na podróż do Indii mimo, że wcześniej nie mieli takich planów. Ponadto, bezpośrednie rejsy są od dawna uznawane za kluczowy element rozwijania silnych relacji gospodarczych i biznesowych między krajami. Dzięki dogodnym transferom LOT-u, nowe połączenie gwarantuje pasażerom nie tylko z Polski i Europy najdogodniejszą podróż do stolicy Indii. To również oferta dla pasażerów z Delhi, którzy chcą dotrzeć do wielu miast w Europie a nawet w Stanach Zjednoczonych. Jestem pewien, że nasza nowa oferta spełni oczekiwania osób podróżujących do Delhi zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych.
LOT zapewnia pasażerom z i do Indii połączenie z kluczowymi miastami w Europie Zachodniej i Europie Środkowo-Wschodniej. Potencjał pasażerski jest ogromny – między Indiami, a Europą podróżuje rocznie ponad 9 milionów pasażerów, a między Delhi a Europą – 3 miliony.”

LOT przygotował dla pasażerów na tej trasie dedykowany produkt zawierający elementy indyjskie – posiłki kuchni regionalnej, system rozrywki pokładowej dostępny w języku hindi a także wybór najnowszych filmów Bollywood.

Na pokładzie samolotów obsługujących tę trasę zawsze znajdować się będzie członek personelu pokładowego posługujący się hindi.

Pierwsze regularne połączenie do Delhi z Warszawy z międzylądowaniem w Taszkencie zostało uruchomione w 1985 r. Boeingi 767 LOT-u wykonywały operacje na tej trasie we wczesnych latach 90-tych. Dziś – po 30 latach LOT uruchamia do Indii bezpośrednie połączenie, w trakcie którego Dreamlinery LOT-u pokonają dystans 5271 km w niespełna 7 godzin. Rejs w powrotną stronę potrwa 8 godzin.