LOT połączył Budapeszt z Seulem

archiwum PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT w niedzielę zainaugurowały bezpośrednie rejsy z Budapesztu do Seulu. Boeingi 787 Dreamliner będą obsługiwały tę trasę trzy razy w tygodniu. To pierwsze dalekodystansowe połączenie polskiego przewoźnika ze stolicy Węgier do Azji.

Trasa ta będzie obsługiwana przez samolot Boeing 787 Dreamliner trzy razy w tygodniu według następującego rozkładu:

LO 2001 BUD-ICN 12:25-6:05 (+1) wtorki, piątki i niedziele
LO 2002 ICN-BUD 07:30-13:15 poniedziałki, środy, soboty

Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, powiedział: „To kamień milowy w historii Polskich Linii Lotniczych LOT oraz kolejny etap budowania naszej drugiej bazy w Budapeszcie. Jestem przekonany, że nasza oferta spełni oczekiwania Koreańczyków i Węgrów. Turystyczny i biznesowy potencjał współpracy pomiędzy Budapesztem i Seulem jest ogromny – ruch pasażerski na tej trasie sięga 75 tysięcy osób, a liczba podróżnych podróżujących co roku pomiędzy krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Seulem przekracza 580 tysięcy osób. Jako lider w tej części Europy LOT odpowiada na potrzeby pasażerów, oferując loty nie do jednej, ale do dwóch stolic europejskich – do Warszawy i Budapesztu.”

Lot na trasie Budapeszt-Seul trwa niespełna 11 godzin. Nowa oferta polskiego przewoźnika umożliwi pasażerom przesiadki na połączenia z Warszawą oraz Londynem (LCY), a także od 30 marca 2020 r. – na rejsy LOT-u z Budapesztu do: Brukseli, Bukaresztu, Pragi i Stuttgartu.

Specjalnie dla pasażerów podróżujących na trasie Budapeszt-Seul LOT zapewnia, m.in. koreańskie menu, a pokładowy system rozrywki dostępny w języku koreańskim i węgierskim zawiera filmy koreańskie i węgierskie. Docelowo LOT planuje także zapewnić podczas każdego lotu jednego członka obsługi pokładowej władającego językiem koreańskim i węgierskim.

Rafał Milczarski dodał: „Węgry są dla LOT-u jednym z kluczowych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej. Dla LOT-u to także zupełnie nowy rozdział w procesie wykorzystywania potencjału związanego z naszym działaniem. Po raz pierwszy w swej 90-letniej historii LOT uruchamia połączenie do Azji spoza Polski.”