LOT połączy Warszawę z Waszyngtonem

Od 2 czerwca 2020 roku Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurują bezpośrednie połączenie z polskiej stolicy do Waszyngtonu. Będzie to 10. połączenie polskiego przewoźnika łączące Polskę ze Stanami Zjednoczonymi. Rejsy do stolicy USA będą realizowane trzy razy w tygodniu Boeingami 787 Dreamliner.
Rejs, w trakcie którego Dreamlinery LOT-u pokonają ponad 7 tys. km potrwa nieco ponad 9 godzin. Będzie to tym samym najszybszy sposób na podróż z Polski i całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej do Waszyngtonu.
Połączenia na tej trasie będą realizowane od 2 czerwca 2020 r. trzy razy w tygodniu według następującego rozkładu:
LO39 WAW-IAD 16:50-20:30 we wtorki, piątki i niedziele
LO40 IAD-WAW 22:25-13:25 (+1) we wtorki, piątki i niedziele
Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, powiedział: „Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu od dawna było na naszej „krótkiej liście”. Podczas dokładnych analiz biznesowych zwróciliśmy uwagę nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rokrocznie rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia. Ponadto dotychczas Europa Środkowa i Wschodnia nie miały tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu. Nowe połączenia do USA są trzonem naszej strategii i na pewno ogłaszając teraz loty do Waszyngtonu, nie mówimy ostatniego słowa.
Nie bez znaczenia dla naszej decyzji o ogłoszeniu w tym roku kolejnego połączenia do USA jest też fakt, że 11 listopada Polska została włączona do Programu Ruchu Bezwizowego. To wielki sukces Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz polskiej administracji i dyplomacji, a także krok milowy w relacjach polsko-amerykańskich. Jestem dumny, że nasza kampania „Bez Wiz do USA”, którą prowadziliśmy wspólnie z partnerami od 2018 roku, także przyczyniła się do tego historycznego wydarzenia. Polacy mogą teraz łatwo i bezwizowo podróżować do USA w celach turystycznych i biznesowych. Nowe połączenie uzupełnia naszą ofertę bezpośrednich rejsów do Ameryki Północnej, w tym oczywiście znacząco wzmacnia naszą siatkę, jeżeli chodzi o loty do Stanów Zjednoczonych.”
POWIĄZANE WPISY
4 marca 2021
Wizz Air otworzy bazę w Palermo
Linia Wizz Air ogłosiła dzisiaj otwarcie nowej bazy w Palermo, gdzie w czerwcu 2021 roku…
0 Komentarzy1 Minuty
4 marca 2021
Corendon daje 50 proc. zniżki na loty pracownikom biur podróży
Corendon zachęca pracowników biur podróży 50% zniżką na produkt lato. Wyloty z Berlina,…
0 Komentarzy5 Minuty
4 marca 2021
Singapore Airlines – będą opłaty za rezerwacje przez GDS
Od 1 września Singapurskie Linie Lotnicze Singapore Airlines – SIA uruchomią technologię…
0 Komentarzy2 Minuty
3 marca 2021
Ryanair: będziemy walczyć o zerową emisję CO2
Linia lotnicza Ryanair ogłosiła dołączenie do ambitnej inicjatywy paliwowej „Fueling…
0 Komentarzy3 Minuty
2 marca 2021
Punkt wymazowy na Lotnisku w Modlinie
Na lotnisku w Modlinie został uruchomiony punkt wymazowy, w którym pobierany będzie…
0 Komentarzy1 Minuty
2 marca 2021
Jacek Zawadzki prezesem Polonusa
Wczoraj Rada Nadzorcza Polonus S.A. powołała Jacka Zawadzkiego na stanowisko prezesa…
0 Komentarzy2 Minuty
2 marca 2021
Będziemy latali żabimi skokami jak przed wojną? Szansa dla regionów?
Pandemia zmusza linie lotnicze do kreatywności. Prawdopodobny jest powrót do żabich…
0 Komentarzy4 Minuty
25 lutego 2021
TAL Aviation Poland partnerem linii lotniczych Lumiwings
Od 29 marca linie lotnicze Lumiwings uruchomią bezpośrednie loty między Polską i…
0 Komentarzy2 Minuty
24 lutego 2021
Agenci obsługujący ruch służbowy „uciekają w Cargo” – koniunktura sprzyja
Agenci obsługujący do tej pory ruch służbowy szukają ratunku w obszarze cargo.…
1 Komentarz4 Minuty