LOT połączy Warszawę z San Francisco

archiwum PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze rozpoczną bezpośrednie loty do San Francisco 5 sierpnia 2020 roku. To już 9. połączenie narodowego przewoźnika ze Stanami Zjednoczonymi.

Rejs realizowany Dreamlinerem potrwa pond 12 godzin a połączenia na tej trasie będą realizowane cztery razy w tygodniu według następującego rozkładu (czasy lokalne):

– LO33 Warszawa 11:35 – 14:30 San Francisco (poniedziałki i piątki);
– LO36 San Francisco 16:25 – 13:00+1 Warszawa (poniedziałki i piątki);
– LO37 Warszawa 17:20 – 20:15 San Francisco (środy i soboty-);
– LO38 San Francisco 22:10 – 18:45 San Francisco środy i piątki-).

Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, powiedział: “San Francisco znajdowało się na liście naszych nowych kierunków już od dłuższego czasu, ale nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się ogłosić to połączenie właśnie teraz. 30 września Polska oficjalnie dołączyła do programu ruchu bezwizowego, dzięki czemu już wkrótce amerykańskie wizy dla Polaków przejdą do historii. Jestem dumny, że nasza kampania „Bez Wiz do USA”, którą prowadziliśmy od 2018 roku przyczyniła się do tego sukcesu. Wierzymy, że teraz Polacy tym chętniej zdecydują się na podróż do USA zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. A jest w czym wybierać – od dzisiaj razem z nowym połączeniem do San Francisco LOT oferuje już 11 bezpośrednich połączeń do Stanów Zjednoczonych – zarówno z Polski jak i z Węgier.

San Francisco, czyli najważniejsza turystyczno-biznesowa metropolia w Północnej Kalifornii jest naturalnym kierunkiem dalszego rozwoju LOT-u w Stanach Zjednoczonych. Dotąd nie było tak dogodnego połączenia z Północną Kalifornią zarówno z Polski, jak również z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Rocznie między Europą Środkowo-Wschodnią a San Francisco podróżuje prawie 300 tys. pasażerów. Bezpośrednie połączenia zawsze generują zupełnie nowy ruch, dlatego ta liczba będzie rosnąć.”