LOT połączy Warszawę z Pekinem-Daxing

fot: Marek Kwasowski/PLL LOT

Linie lotnicze PLL LOT zwiększają częstotliwości połączeń do Chin do siedmiu rejsów tygodniowo. Z końcem października z Warszawy na nowe lotnisko Pekin-Daxing (PKX) poleci cztery razy w tygodniu, jednocześnie utrzymując w ofercie dotychczasowe trzy połączenia na Beijing Capital Airport (PEK).

Rejsy do stolicy Chin będą wykonywane nowoczesnymi szerokokadłubowymi samolotami B787-8 i B787-9

Rejsy między Lotniskiem Chopina w Warszawie a największym i najnowocześniejszym lotniskiem Pekin-Daxing w Chinach będą wykonywane od 28 października z częstotliwością czterech połączeń w tygodniu.

Dreamlinery LOT-u polecą na tej trasie według następującego rozkładu:
LO89 WAW-PKX 22:40-14:20+1 w poniedziałki, środy, piątki i soboty
LO90 PKX-WAW 16:00-18:45 we wtorki, czwartki, soboty i niedziele

Ponadto, LOT utrzyma dotychczasowe trzy częstotliwości połączeń na lotnisko Beijing Capital (PEK) według rozkładu:
LO91 WAW-PEK 16:30- 06:35+1 we wtorki, czwartki i niedziele
LO92 PEK-WAW 08:45-12:20 w poniedziałki, środy i piątki

Rafał Milczarski, prezes LOT-u, powiedział: „Od kilku lat ubiegaliśmy się o zwiększenie częstotliwości rejsów do Chin, ponieważ dostrzegamy w tym połączeniu ogromny potencjał biznesowy. Nowa inwestycja infrastruktura, jaką jest lotnisko Pekin-Daxing otwiera nam możliwości rozwoju w jednej z największych i najprężniej rozwijających się gospodarek świata. Tym samym, z trzech dotychczasowo obsługiwanych rejsów między Warszawą a Pekinem, z końcem października zwiększymy oferowanie do siedmiu połączeń tygodniowo. To nie tylko doskonała propozycja dla pasażerów podróżujących turystycznie i biznesowo między Polską a Chinami ale również dla osób rozpoczynających swoją podróż z wielu miast Europy Środkowo-Wschodniej i Zachodnie.”

W 2018 roku średni poziom wypełnienia samolotów LOT-u na rejsach Warszawa-Pekin (PEK) wyniósł 90 proc. w sezonie letnim i 75 proc. w sezonie zimowym.