LOT połączy Warszawę z Legolandem

archiwum PLL LOT

Połączenia będą odbywały się przez cały tydzień, w tym od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Pierwszy rejs z Warszawy do Billund zaplanowany jest na 2 lipca. To już piąty kierunek w Skandynawii obsługiwany przez LOT.

Billund to lotnisko obsługujące kilka miast w Jutlandii, w Zachodniej Danii, m.in. Esbjerg, Herning, Silkeborg, Horsens, Aarhus i Odense. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się park rozrywki Legoland, największy tego typu obiekt na świecie.

Rejsy między Warszawą a Billund LOT będą się odbywały od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, co gwarantuje pasażerom dużą elastyczność podróży. W soboty i niedziele, kiedy zapotrzebowanie na połączenia jest mniejsze, do dyspozycji pasażerów będzie jeden rejs w ciągu dnia.

Podróż między Warszawą i Billund potrwa ok. 1 godz. 40 minut. Na tę trasę przewoźnik skieruje samoloty Embraer 170 i 175. Oznacza to od 70 do 82 foteli trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Samolot z Warszawy będzie wylatywał o godzinie 8:20 i 17:30 a lądował w Billund o godz. 10:00 i 19:10. Rejsy powrotne: start w Billund o godz. 10:35 i 19:50; lądowanie w Warszawie o godz. 12:20 i 21:35.

Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej w LOT, powiedział: „Billund jest jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Skandynawii.Południowa Jutlandia to jeden z obszarów o najwyższym PKB na głowę w Skandynawii. Co ważne, w Zachodniej Danii mieszka kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Nowe połączenie z pewnością docenią także osoby podróżujące do Billund i okolic na wakacje, do rodziny i znajomych. Naszym atutem jest bogata siatka połączeń oraz największy port przesiadkowy w Europie Środkowo-Wschodniej.”

Kjeld Zacho Jorgensen, prezes Billund Airport, dodał: „Cieszymy się z tego, że LOT dostrzegł potencjał pasażerski w Zachodniej Danii. Wiemy, żeruch biznesowy między Polską i Danią dynamicznie się rozwija. Nowe połączenie powinno się przyczynić do wzmocnienia relacji między obydwoma. Nowe połączenie z Warszawy sprawi, że podróż z Zachodniej Danii do Polski i innych miast w Europie Środkowo-Wschodniej będzie szybsza i łatwiejsza. Rejsy do Billund to także wspaniała wiadomość dla polskich dzieci, które zechcą odwiedzić Legoland znajdujący się tuż obok naszego lotniska.”