LOT połączy Warszawę z Kolombo

archiwum PLL LOT

Rejsy z Warszawy do Kolombo na Sri Lance będą obsługiwane sezonowo od 3 listopada do 28 marca trzy razy w tygodniu Boeingami 787-9 Dreamliner. Kolombo to już siódmy azjatycki kierunek dalekodystansowy w rosnącej siatce polskiego przewoźnika.

Boeingi 787-9 Dreamliner LOT-u będą obsługiwały połączenie między Warszawą a Kolombo w sezonie zimowym.

Pierwszy rejs jest zaplanowany na 3 listopada.

Połączenie będzie realizowane do 28 marca 2020 roku. trzy razy w tygodniu, według następującego rozkładu:

LO 069 WAW-CMB 15:35-05:10+1 środy, piątki, niedziele

LO 070 CMB-WAW 07:35-13:30 poniedziałki, czwartki, soboty

Rafał Milczarski, prezes LOT-u, powiedział: „Zdecydowaliśmy się uruchomić regularne połączenie na Sri Lankę ze względu na bardzo duży potencjał turystyczny tego kierunku. Rocznie między Europą a Kolombo podróżuje w sumie ponad 1,8 mln osób. Dogodny rozkład gwarantuje pasażerom ze wszystkich obsługiwanych przez LOT miast w Polsce, Europie Zachodniej i Skandynawii, państw bałtyckich oraz z Pragi, Budapesztu czy Zagrzebia najkrótszą podróż do Kolombo z dogodną przesiadką na Lotnisku Chopina. Rejs z Warszawy na Sri Lankę potrwa ok. 9 godzin.

Dzięki doskonałej współpracy z biurami podróży Dreamlinery LOT-u co roku latają do wielu egzotycznych miejsc na świecie chętnie wybieranych jako kierunki egzotycznych wakacji. Cieszę się, że możemy dziś wykonać kolejny krok i ogłosić uruchomienie pierwszego regularnego połączenia dalekiego zasięgu, które będzie obsługiwane w sezonie zimowym z myślą o turystach z Warszawy i innych miast Europy. To dla nich najkrótszy i najwygodniejszy sposób by dostać się na piękne plaże Cejlonu.”