LOT połączy Bydgoszcz ze Lwowem

archiwum PLL LOT

Od 4 sierpnia LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Bydgoszczy do Lwowa. Bombardiery Q400 LOT-u będą wykonywały rejsy na tej trasie 2 razy w tygodniu, w każdy piątek i poniedziałek.

Samoloty wystartują z Bydgoszczy o godzinie 03:10 i wylądują we Lwowie o 05:30. Rejsy z Lwowa do Bydgoszczy wystartują o 01:40 i wylądują w Bydgoszczy po 1 godzinie i 20 minutach – o 02:20. Tak zbudowany rozkład umożliwi maksymalne wykorzystanie czasu przewidzianego na wypoczynek lub podróż służbową.

Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej, powiedział: „Rejsy z Bydgoszczy do Lwowa pozwalają nam połączyć nieco ponad godzinnym lotem te dwa piękne i ważne biznesowo regiony. Mogę przytoczyć setki powodów, dla których warto odwiedzić województwo kujawsko-pomorskie, i tyle samo by odwiedzić Lwów, jedno z najpiękniejszych ukraińskich miast o niebywałej historii i kulturze. LOT już dziś jest najsilniejszym europejskim przewoźnikiem na Ukrainie, ale dzięki nowemu połaczeniu pokazujemy, że potrafimy również wykorzystać potencjał drzemiący w polskich regionach i nie wahamy się otwierać atrakcyjne, bezpośrednie rejsy z portów regionalnych. Miło nam ponownie powitać lotnisko w Bydgoszczy w naszej siatce połączeń.”

LOT powraca z połączeniem na Ukrainę z bydgoskiego portu po kilku miesiącach nieobecności. Bydgoszcz jest dziesiątym polskim regionalnym portem lotniczym, z którego połączenia będzie wykonywać LOT.

Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz, dodał: „Połączenie na trasie Bydgoszcz-Lwów to kolejne atrakcyjne połączenie jakie Port oferuje pasażerom z naszego regionu. To także ważny element wspierania rozwoju ruchu turystycznego, studenckiego jak też biznesowego. Jesteśmy przekonani, że połączenie znajdzie wielu chętnych tak w Kujawsko-Pomorskim jak i po stronie ukraińskiej. Jako Port chcemy dodatkowo wspierać jego rozwój przez wspólne inicjatywy z organizacjami przedsiębiorców, uczelniami z naszego regionu oraz touroperatorami.”