LOT oficjalnym przewoźnikiem polskich olimpijczyków

fot. R. Guz.PAP

Po ślubowaniu, wczorajszym rejsem do Japonii poleciała pierwsza grupa sportowców: żeglarze, wioślarze i kajakarze. Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez przewoźnika z PKOl, w kolejnych dniach na pokładach LOT-u do Tokio polecą reprezentanci pozostałych dyscyplin sportowych.

Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, powiedział: „Igrzyska olimpijskie to wielkie święto sportu. Jesteśmy dumni, mogąc mieć swój udział w tym wydarzeniu. Kibicując polskiej reprezentacji, zapewniamy naszym sportowcom bezpieczny i komfortowy lot na pokładzie naszych Dreamlinerów. Jednocześnie dziękujemy Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu za udaną, wieloletnią współpracę, dzięki której LOT ma zaszczyt towarzyszyć sportowcom, ich sztabom oraz kibicom w najważniejszych dla nich wydarzeniach.”

Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, dodał: „Z przyjemnością gościmy na Lotnisku Chopina Polską Reprezentację Olimpijską. Naszym sportowcom życzymy wielu zwycięstw i życiowych rekordów. Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy świętować ich sukcesy po powrocie.”

Polscy sportowcy oraz trenerzy, służby medyczne i reprezentanci PKOl latają LOT-em w ramach umowy ramowej z Polskim Komitetem Olimpijskim zawartej na lata 2018-2022. Na ten okres przypadły trzy imprezy olimpijskie ZIO PyeongChang 2018, IO Tokio 2020 oraz ZIO Pekin 2022. Umowę podpisano w 2017 roku na pokładzie najnowocześniejszego modelu samolotu, jakim dysponuje LOT – Boeinga 787 „Dreamliner”. Strony reprezentowali prezesi: PLL LOT – Rafał Milczarski i PKOl – Andrzej Kraśnicki.

fot. R. Guz/PAP

Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, podkreślił: „Bardzo się cieszę i jest to bardzo ważne, że to właśnie LOT jest oficjalnym przewoźnikiem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej i zabierze naszych olimpijczyków na Igrzyska XXXII Olimpiady do Tokio.

Nasza współpraca rozpoczęła się już w 1972 roku, kiedy to na pokładach samolotów LOT-u Polska Reprezentacja Olimpijska udała się na Igrzyska XX Olimpiady w Monachium. Polski przewoźnik towarzyszył naszym sportowcom także m.in. podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku oraz podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 i Rio de Janeiro w 2016 roku, a także Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej – PyeongChang 2018. Dzisiaj nasi pierwsi reprezentanci wyruszyli do Tokio i cieszę się, że ta długa podróż do odległej Japonii odbędzie w komfortowych warunkach.”

PZU ubezpieczy pasażerów PLL LOT