LOT od 1 lipca zaczyna loty zagraniczne

LOT wraca na trasy zagraniczne
Embraer w barwach PLL LOT/fot. archiwum PLL LOT

1 lipca Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzają swoją siatkę o rejsy międzynarodowe, m.in do: Niemiec, Czech, Belgii i Norwegii, Grecji, Chorwacji, Bułgarii czy Hiszpanii. Wznowieniu rejsów międzynarodowych towarzyszy uruchomienie nowych taryf FLEX PLUS.

Plany polskiego przewoźnika na pierwsze dwa tygodnie lipca obejmują przede wszystkim połączenia do krajów Strefy Schengen, a także ulubione letnie destynacje Polaków.

Siatka 20 europejskich miast uwzględnia:

• siedem rejsów tygodniowo do Pragi, Dusseldorfu, Wilna i Budapesztu;
• sześć rejsów tygodniowo do Berlina;
• pięć lotów w tygodniu do Wiednia, Brukseli i Kijowa (na lotnisko Boryspol);
• cztery połączenia tygodniowo do Amsterdamu i Bukaresztu;
• trzy rejsy w tygodniu do Barcelony, Tbilisi i Oslo;
• dwa rejsy tygodniowo do Splitu i Dubrownika;
• oraz co najmniej jedno połączenie w tygodniu realizowane do Zadaru, Podgoricy, na Korfu, do Chanii
i Warny.

Do 14 lipca wszystkie międzynarodowe rejsy realizowane będą z Lotniska Chopina w Warszawie.

Dodatkowo do wznowionej siatki LOT-u wrócą dwa połączenia z Budapesztu – do Warny i Dubrownika, realizowane raz w tygodniu w weekend. Oprócz rejsów międzynarodowych, LOT utrzyma także dotychczasowy rozkład ponad
30 lotów krajowych dziennie, z których pasażerowie będą mogli dogodnie przesiąść się w Warszawie na każdy z rejsów zagranicznych. Pełna siatka wznowionych lotów będzie dostępna w sprzedaży od 18 czerwca.

Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, powiedział: „Siatka międzynarodowych połączeń LOT-u, obejmująca pierwsze dwa tygodnie lipca, została zaplanowana mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, które jest dla nas zawsze priorytetem, i zapewnienie komfortu podróżowania. Większość zaproponowanych kierunków to kraje Strefy Schengen, które mają stabilną sytuację epidemiczną i jednocześnie zniosły obowiązek kwarantanny oraz pozostałe restrykcje dla podróżnych przyjeżdżających z innych krajów. Nasi pasażerowie mogą więc spokojnie planować wakacje, krótkie rekreacyjne wypady czy wyjazdy służbowe wiedząc, że będą mogli się w pełni cieszyć podróżami zagranicznymi. Dążymy jednocześnie do wznawiania kolejnych kierunków i zwiększenia częstotliwości rejsów. Analizujemy m.in. możliwość uruchomienia regularnych lotów pasażerskich do Stanów Zjednoczonych, które obecnie realizujemy w ramach transportów cargo.”.

Utrzymane zostają także zasady bezpieczeństwa – wszystkie połączenia krajowe i międzynarodowe LOT-u realizowane będą nadal zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Zasady mające na celu zapewnienie ochrony podróżnym i załogom pokładowym w dobie koronawirusa, towarzyszą pasażerom rejsów LOT-u od 1 czerwca. Kluczowe obostrzenia obowiązujące zarówno na lotnisku, jak i pokładach samolotów, to m.in. zachowanie dystansu przestrzennego podczas odprawy i w trakcie lotu, obowiązek noszenia maseczek przez cały czas podróży, oraz modyfikacja serwisu pokładowego zgodnie z zasadą ograniczonego kontaktu pomiędzy pasażerami i obsługą.

Nowe taryfy

LOT wprowadza także dodatkowe udogodnienia dla swoich pasażerów. Dotychczasowa oferta została rozszerzona o nowe taryfy FLEX PLUS, dostępne na rejsach krajowych, średniego i dalekiego zasięgu we wszystkich klasach rezerwacyjnych z wyjątkiem Premium na rejsach short haul. Taryfy FLEX PLUS przeznaczone są dla rejsów bezpośrednich dostępnych w ofercie LOT-u, nie będą obowiązywały w przypadku tranzytów międzynarodowych.
Pierwsza tak elastyczna oferta na europejskim rynku to odpowiedź LOT-u na większą potrzebę zarządzania rezerwacjami przez pasażerów. W razie konieczności zmiany planów bilety zakupione w taryfach FLEX PLUS można nie tylko wymienić czy zwrócić, ale też przepisać na inną osobę na preferencyjnych warunkach. Oferta jest dostępna w sprzedaży od 17 czerwca.

Rafał Milczarski dodał: „Taryfy FLEX PLUS wprowadzają nową jakość podróżowania w dobie pandemii. Rozumiemy niepewność i obawy naszych pasażerów, związane z planowaniem tegorocznych wyjazdów. Dlatego chcemy ich przekonać, że latanie z LOT-em jest wygodne i bezpieczne. Oferując coraz większe możliwości podróżowania będziemy jednocześnie wspierać ich decyzje w przypadku zmiany planów. W tym celu powstała nowa oferta taryf FLEX PLUS. Po raz pierwszy umożliwiamy dokonywanie tak szerokich zmian w rezerwacji – rezygnację z podróży w ciągu 24h od zakupu biletu, zmianę danych pasażera i bezpłatny wybór nowego terminu lotu pod warunkiem dostępności miejsc, jak również zwrot biletu na preferencyjnych warunkach.”

Nowe taryfy FLEX PLUS to przede wszystkim:

• bezpłatna zmiana daty podróży;
• możliwość odpłatnej zmiany danych na bilecie do 48h przed wylotem (w cenie 250 PLN lub 60 euro dla rejsów operowanych przez LOT);
• możliwość rezygnacji z zakupionego biletu w preferencyjnej cenie przed rozpoczęciem podróży (rejsy short haul: 30 euro/Economy FLEX PLUS i 65 euro/Business FLEX PLUS, rejsy long haul: 60 euro/Economy FLEX PLUS i 100 euro/Premium FLEX PLUS i Business FLEX PLUS);
• opcja rezygnacji z biletu w preferencyjnej cenie 100 euro także dla pasażerów, którzy nie pojawią się
na rejsie;
• bezpłatny wybór miejsca w samolocie jeszcze przed rozpoczęciem odprawy dla wszystkich taryf FLEX PLUS
z wyjątkiem Economy na rejsach long haul.