LOT będzie częściej latał za Ocean

Marek Kwasowski/PLL LOT

Od czerwca przyszłego roku LOT zwiększy częstotliwość na trasach w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Po ogłoszeniu połączenia do Miami, dokąd LOT będzie wykonywał połączenia od 1 czerwca cztery razy w tygodniu, polski przewoźnik kontynuuje ekspansję na rynku północnoamerykańskim.

Zmiany dotyczą okresu od czerwca przyszłego roku dla następujących rejsów dalekodystansowych z Warszawy:

Toronto: wzrost z 9 do 12 razy w tygodniu
Los Angeles: wzrost z 6 do 7 razy tygodniowo
Newark: wzrost z 4 do 5 razy w tygodniu (oprócz tego utrzymane zostaną rejsy z Rzeszów-Newark raz w tygodniu)

Zwiększenie częstotliwości jest możliwe dzięki zaplanowanemu na przyszły rok rozwojowi floty dalekodystansowej, a konkretnie dostawom kolejnych samolotów szerokokadłubowych zamówionych u Boeinga.

Dzisiaj LOT ma w swojej flocie 11 Dreamlinerów, z czego osiem w wersji 787-8 (z 252 fotelami dla pasażerów) i trzy 787-9 (294 fotele). Do końca przyszłego roku Dreamlinerów we flocie LOT-u ma być łącznie 15, co pozwoli przewoźnikowi na wzrost możliwości przewozowych o 40 proc.

Dostawy czterech kolejnych samolotów – w większej wersji 787-9 – planowane są w przyszłym roku, z czego trzech pierwszych do końca maja. Nowe samoloty będą latały z pasażerami przede wszystkim na trasach z Warszawy: do Seulu, Tokio-Narity, Pekinu i Chicago (na tej ostatniej trasie także z Krakowa). Ich wejście do służby umożliwi skierowanie innych maszyn tego typu właśnie do Toronto, Los Angeles i Newark.

Robert Ludera, dyr. Biura Siatki LOT-u, powiedział: „Zwiększenie częstotliwości na tych trasach to bardzo dobra wiadomość dla pasażerów. Ameryka Północna, czyli Stany Zjednoczone i Kanada, to nasze kluczowe rynki dalekodystansowe. Poprawa oferty pasażerskiej na tych kierunkach wpisuje się w obowiązującą strategię LOT-u na lata 2016-2020, która zakłada rozwój portu przesiadkowego na Lotnisku Chopina w Warszawie.”.

LOT posiada dziś w swojej ofercie 14 połączeń dalekiego zasięgu, z czego dziewięć do Ameryki Północnej. LOT oferuje dziś rejsy z Warszawy: do Nowego Jorku-JFK, Newark, Chicago, Los Angeles, Miami, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru, a oprócz tego z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Chicago i Nowego Jorku-JFK. Trasa Warszawa-Los Angeles to w tej chwili najdłuższe rozkładowe połączenie LOT-u: podróż trwa 12 godzin i 20 minut, a dystans wynosi prawie 9,7 tys. km.